Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

PTT Personel Alımı Aralık 2023: Başvuru Şartları, Tarihleri ve Süreci! PTT Personel Alımı Başvuru Sorgu Ekranı

2023 yılında PTT tarafından gerçekleştirilecek personel alımı duyuruları, iş arayanlar tarafından büyük bir ilgiyle takip ediliyor. PTT Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı açıklama, binlerce kişinin merakla beklediği bilgileri içeriyor. PTT personel alımı başvurusu yapmak isteyen adaylar, başvuru süreci, başvuru şartları ve başvuruların nereden yapılacağı konularında bilgi sahibi olmak için haberimizi okuyabilirsiniz

Yayın Tarihi: 01.12.2023 12:35
Güncelleme Tarihi: 01.12.2023 12:35

PTT Personel Alımı Aralık 2023: Başvuru Şartları, Tarihleri ve Süreci! PTT Personel Alımı Başvuru Sorgu Ekranı

PTT personel alımı 2023 yılında yapılması beklenmektedir. Ancak henüz resmi bir ilan veya açıklama bulunmamaktadır. PTT personel alımı için önce kılavuz yayınlanacak, ardından da başvuru işlemleri internet üzerinden başlayacaktır. PTT personel alımı ilanı yayınlandığında PTT resmi web sitesi veya İŞKUR web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

PTT Personel Alımı 2023 Başvuru Şartları Nelerdir?

PTT personel alımı 2023 başvuru şartları henüz netleşmemiştir. Ancak genel olarak PTT’de çalışmak isteyen adaylarda aranan şartlar şunlardır:

Türk vatandaşı olmak (PTT’nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç)

18 yaşını tamamlamış ve 36 yaşından gün almamış olmak

Kamu haklarından yasaklı bulunmamak

Herhangi bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak

Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak

Ayrıca PTT personel alımı için KPSS puanı, eğitim durumu, sürücü belgesi, bilgisayar sertifikası gibi özel şartlar da aranabilir. Bu şartlar ilanlarda belirtilecektir.

ptt

PTT Personel Alımı 2023 Başvuru Süreci Nasıl İşleyecek?

PTT personel alımı 2023 başvuru süreci şu şekilde işleyecektir:

PTT personel alımı ilanı yayınlandığında, adaylar başvuru formunu doldurarak internet üzerinden başvuruda bulunacaklardır.

Başvuru yapan adaylar, ilanlarda belirtilen şartları sağladıkları takdirde, PTT tarafından yapılacak sınava davet edileceklerdir.

Sınav, yazılı, sözlü, uygulamalı veya mülakat şeklinde olabilir. Sınavın içeriği, yeri, zamanı ve değerlendirme kriterleri ilanlarda açıklanacaktır.

Sınavı başarıyla geçen adaylar, PTT tarafından istenecek belgeleri teslim edeceklerdir.

Belgeleri uygun olan adaylar, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda olumsuz bir durum bulunmadığı takdirde, PTT tarafından atama yapılacakları il veya ilçeye bildirileceklerdir.

Atama yapılan adaylar, PTT işyerlerinde göreve başlayacaklardır.

ptt

PTT personel alımı 2023 kaç kişi alacak?

PTT personel alımı 2023 yılında kaç kişi alacağı henüz belli değildir. Ancak geçmiş yıllarda yapılan personel alımlarına bakıldığında, PTT’nin binlerce kişiye istihdam sağladığı görülmektedir. PTT personel alımı 2023 yılında da geniş kapsamlı bir alım yapması beklenmektedir.

PTT personel alımı 2023 hangi kadrolara yapılacak?

PTT personel alımı 2023 yılında hangi kadrolara yapılacağı henüz belli değildir. Ancak PTT’nin posta, kargo, bankacılık, e-ticaret ve lojistik gibi pek çok alanda faaliyet gösterdiği düşünüldüğünde, bu alanlarda çalışacak personellere ihtiyaç duyulacağı tahmin edilmektedir. PTT personel alımı 2023 yılında gişe memuru, kurye, şoför, muhasebeci, bilgisayar operatörü, müşteri temsilcisi, güvenlik görevlisi, temizlik personeli gibi çeşitli kadrolara yapılabilir.

PTT personel alımı 2023 maaşları ne kadar olacak?

PTT personel alımı 2023 maaşları henüz belli değildir. Ancak PTT personel alımı 2023 yılında alınacak personellerin maaşları, kadro, eğitim, deneyim, görev yeri, ek ödemeler gibi faktörlere göre değişiklik gösterecektir. PTT personel alımı 2023 yılında alınacak personellerin maaşları, ilanlarda veya atama sonrasında bildirilecektir.