Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Okulların tatil olmasına ramak kaldı! O tarihten sonra beyaz esaret başlayacak!

Her taraf o tarihte bembeyaz olacak! Uzmanlar uyardı! Detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 08.12.2023 11:31
Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 11:31

Okulların tatil olmasına ramak kaldı! O tarihten sonra beyaz esaret başlayacak!

Kar yağışı ülkenin pek çok yerini etkilemeye hazırlanıyor. Meteorologların 5 Aralık hava tahminlerine göre yağışların sağanak şeklinde olması beklenirken, yeni dalga kar yağışı da bekleniyor. Aralık ortasında başlayacak kar yağışı İstanbul dahil tüm Türkiye'yi etkileyecek.

BEKLENEN KAR YAĞIŞI GELİYOR

Meteoroloji Müdürlüğü'ne göre Güney Ege kıyıları, Doğu Akdeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kuzey ve Batı Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun yanı sıra Denizli, Burdur, Isparta, Mersin, Sinop, Bayburt, Artvin, Bitlis, Bingöl ve Antalya'nın iç kesimleri ve doğu kesimlerinde sağanak ve sağanak yağış, Ege'nin güney kıyıları ve Antalya çevrelerinde ise gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Hatay çevreleri, Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu(Batman ve Siirt hariç) ile Erzurum ve Muş çevrelerinde yerel olmak üzere etkili olacağı düşünülüyor. Gece ve sabah ise sis görüleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları ise Trakya'da 2-4° üzeri, Doğu Karadeniz'de 3-5° altında diğer bölgelerde ise mevsim normallerinde olacak. 

Beklenen Kar Yağışı Geliyor

Rüzgâr ise çoğunlukla güneyli yönlerden, zamanla Marmara, Batı Karadeniz ve Kuzey Ege'de kuzey, kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Akdeniz'in doğusunda kuvvetli (40-60 km/saat) olarak eseceği düşünülüyor. Yapılan son değerlendirmeye göre sağanak yağış beklendiğinden Doğu Anadolu'nun batısı, Güneydoğu Anadolu (Batman ve Siirt hariç) ile Erzurum ve Muş çevrelerinde yerel olmak üzere su baskını ve trafikte aksama gibi olumsuz etkilerin yaşanmaması için dikkatli olunması gerekiyor. Sıcaklıkların Güney ve Doğu'da yarından itibaren mevsim normallerinin altında, kuzeybatıda ise Cuma gününden itibaren mevsim normallerinin altında ve yakın olması bekleniyor. Diğer bölgelerde ise sıcaklıklar normallerin altında seyredecek. MGM bugün Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa ve Kilis için sarı kodla sağanak yağış uyarısı yaptı.