Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

O tarihten sonra altın alan ah vah edecek! Bu rakama bir daha düşüş yok: Uzmanından korkutan uyarı

uzmanlar gram altındaki yükselişin süreceğini belirterek uyarılarda bulundu. İşte detayları....

Yayın Tarihi: 05.12.2023 12:17
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 12:17

O tarihten sonra altın alan ah vah edecek! Bu rakama bir daha düşüş yok: Uzmanından korkutan uyarı

 

ALTIN ALTIN ÇAĞINI YAŞAYACAK

Altın fiyatları rekor tazelemeye devam ederken uzman bir isin altının o tarihten sonra alınamayacak kadar yükseleceğini belirtti. O tarihe kadar altın alacakların elini çabuk tutması gerektiğini aktaran uzmanlar altın borcu yapmayın diye uyardı. İşte altın piyasasındaki son durum.

altın

Kasım ayı itibari ile yükseliş tirendine giren altın ons altında 1928 e kadar gerilemişti. FED toplantısından sonra alınan faizleri sabit tutma kararı ise altının ateşini yükseltti.

ABD’deki enflasyonda gerileme ile birlikte FED tahminleri FED in 2024 yılı mayıs ayına kadar durağan seyredeceği yönünde. U durumda tabi altın piyasalarında hatrı sayılır bir yükselişe neden oldu.

TÜM ZAMANLARIN ZİRVESİ

Altındaki yükseliş ons altında da kendini gösterdi. Uzmanlar gram altının yakın zamanda daha da yükseleceğini ifade ederek bir çk kişinin elini çabuk tutmasını da istedi. Uzmanlar altın yatırımcının altın satmaması gereken bir dönemde lduğunu belirterek altın borcu olanları da uyardı. Altın borcu bu deveride yapmanın büyük kayıp olacağını ifade eden uzmanlar altının 2000 lirayı görmesinin yakın olduğunu da sözlerine ekledi. Ak yatırım Portföy Yönetim Direktörü Samet Zağlı Aralık ayı itibari ile gram altının yükselişinin devam edeceğini ifade ederek el altında bulunan altınları satmamak konusunda da uyarılarda bulundu.