Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

O meslekleri yapanlar yaşadı! Almanya 100 bin TL maaşla Türk personellere kapılarını açtı

Almanya yurt dışından işçi almaya devam ediyor. Haber bazı profesyonel gruplar için özellikle heyecan verici oldu. Bu fırsat aylık 100.000 TL net maaş ile çalışma olanağı sunuyor..

Yayın Tarihi: 05.12.2023 22:02
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 22:02

O meslekleri yapanlar yaşadı! Almanya 100 bin TL maaşla Türk personellere kapılarını açtı

Almanya, işgücü açığını kapatmak için Türkiye'den yeni işçi almaya devam ediyor. Bu Avrupa ülkesi, Mavi Kart programıyla yabancı mezunlarını ülkesine davet ediyor ve onlara iyi ücretlerle çalışma fırsatı sunuyor.

Mavi Kart kullanma şartları nelerdir?

Mavi Kart başvurusu yapabilmek için öncelikle bir üniversiteden yüksek lisans derecesine sahip olmanız, son üç yıl içinde yüksek lisans yapmış olmanız ya da bilişim teknolojileri alanında en az üç yıllık tecrübeye sahip olmanız gerekmektedir. Bu koşulları sağlayan herkes Mavi Kart başvurusunda bulunabilir.

Almanya 100 bin TL maaşla Türk personellere kapılarını açtı

Mavi Kart'a nasıl başvurabilirim?

Mavi Kart başvurusu yapabilmek için öncelikle Almanya'dan iş teklifi almanız gerekmektedir. Bir iş teklifi alır almaz, Alman işvereninizle birlikte Federal İş Kurumuna başvurabilirsiniz. Başvurularda; iş ile ilgili yapılan teklif, yüksek lisans diploması, dil yeterlilik belgesi, pasaport ile sağlık sigortası belgelerine ihtiyacınız olacak. Başvuru işlem süresi 6-8 haftadır.

Almanya hangi uzmanlık alanlarında işe alım yapacak?

Almanya'nın işçi alımı yaptığı öncelikli yetenek talebi alanları şunlardır: Matematik, Bilgisayar Bilimleri ve Doğa Bilimleri. Mühendislik, tıp, emtia üretimi, madencilik, inşaat- lojistik, bilgi ve iletişim teknolojisi, çocuk bakımı ve sağlığı, veterinerlik, diş hekimliği, eczacılık, okul eğitimi ve ders dışı eğitim gibi alanlarda yüksek eğitim almış hemşireler ve doğum uzmanları.