Bist 100
8.907,65 2%
DOLAR
31,53 0,53%
EURO
34,3 0,74%
ALTIN
2.131,41 1,96%

Ne Gemiler Yaktım'ın Rutkay'ı Berk Hakman Kimdir? İşte Oyuncunun Hayatı ve Kariyeri

Show TV'nin yeni dizisi Ne Gemiler Yaktım'ın erkek başrol oyuncusu Rutkay karakterini canlandıran Berk Hakman kimdir? Oyuncunun hayatı, kariyeri ve oynadığı diziler hakkında merak edilenler.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 20:39
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 20:39

Ne Gemiler Yaktım'ın Rutkay'ı Berk Hakman Kimdir? İşte Oyuncunun Hayatı ve Kariyeri

Ne Gemiler Yaktım dizisi, ilk bölümüyle izleyicileri ekran başına kilitledi. Dizinin başrollerinde Deniz Baysal, Devrim Özkan, Berk Hakman ve Erkan Kolçak Köstendil gibi isimler yer alıyor. Dizide Rutkay karakterini canlandıran Berk Hakman, izleyicilerin merakını çekti. Peki, Berk Hakman kimdir? Berk Hakman kaç yaşında, nereli? Berk Hakman hangi dizilerde oynadı? İşte oyuncunun hayatı ve kariyeri hakkında bilgiler.

BERK HAKMAN KİMDİR?

Berk Hakman, 14 Ağustos 1981 tarihinde Ankara'da doğdu. Dişçi ve müzisyen olan babası Ataman Hakman, Erkin Koray'ın Yeraltı Dörtlüsü grubu elemanlarındandı. Berk Hakman, 11 yaşında gitar çalmaya başladı ve lise yıllarında farklı enstrümanlarda da yeteneklerini sergiledi. İlkokul, ortaokul, ve lise eğitimini Adapazarı'nda tamamladıktan sonra turizm işletmeciliği okumak üzere Antalya'ya gitti. Antalya'da tiyatro kulübüne katılarak oyunculukla tanıştı. Daha sonra İstanbul'a taşınarak Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan oyunculuk bölümünde mezun oldu.

ne gemiler

Oyunculuk kariyerine 2003 yılında "Okul" filmiyle başlayan Berk Hakman, bu filmdeki performansıyla dikkat çekti. Ardından "Kırık Kanatlar" ve "Hatırla Sevgili" gibi dizilerde önemli roller üstlendi. 2013-2014 yıllarında "Kaçak" dizisinde Ertan Demir karakteriyle büyük bir çıkış yakaladı. "Suskunlar," "Es Es," ve "Vuslat" gibi projelerde de başarılı performanslarıyla izleyicilerin beğenisini kazandı.

2023 yılında "Ne Gemiler Yaktım" dizisinde Rutkay karakterini canlandıran Berk Hakman, Yasemin ve Fidan'ın hayatta kalma mücadelesi, Rutkay'ın pis işleri ve baş komiser Toprak'ın adalet arayışını konu alan bu dram dizisinde dikkat çeken performansıyla öne çıktı.

ne gemiler