Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Meteoroloji uzmanından kar yağışı müjdesi! Yarın akşam başlıyor!

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, X paylaşım platformunda yaptığı açıklamada, İstanbul’un Anadolu yakasındaki baraj doluluk oranlarının çok iyi olduğunu, Avrupa yakasının ise yağışlara ihtiyacı olduğunu söyledi. Ökten, ayrıca İstanbul’da akşam saatlerinde yağmur, Uludağ’da ise cumartesi gecesi kuvvetli kar yağışı beklendiğini duyurdu.

Yayın Tarihi: 15.12.2023 11:46
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 11:46

Meteoroloji uzmanından kar yağışı müjdesi! Yarın akşam başlıyor!

Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, X paylaşım platformunda yaptığı açıklamada, İstanbul’un Anadolu yakasındaki baraj doluluk oranlarının çok iyi olduğunu, Avrupa yakasının ise yağışlara ihtiyacı olduğunu söyledi. Ökten, ayrıca İstanbul’da akşam saatlerinde yağmur, Uludağ’da ise cumartesi gecesi kuvvetli kar yağışı beklendiğini duyurdu. Ökten, bu durumun kendisini mutlu ettiğini ve hızlı bir artış beklediğini ifade etti. Ökten, İstanbullulara da sabah şemsiyelerini yanlarına almalarını tavsiye etti.

Baraj doluluk oranları

Ökten, X paylaşım platformunda yaptığı açıklamada, İstanbul’un Anadolu yakasındaki baraj doluluk oranlarının çok iyi olduğunu belirtti. Ökten, “Elmalı barajı yüzde 87, Ömerli yüzde 66. Fakat Avrupa yakası çok düşük.” dedi. Ökten, yarın gelecek yağışların Avrupa yakasını daha çok etkileyeceğini ve bu sayede baraj doluluk oranlarında hızlı bir artış beklediğini söyledi. Ökten, İstanbul’un su ihtiyacının karşılanması için baraj doluluk oranlarının yüzde 80’in üzerinde olması gerektiğini hatırlattı. Ökten, İstanbullulara da su tasarrufu yapmalarını önerdi.

hava-durumu

Kar yağışı beklentisi

Ökten, X paylaşım platformunda yaptığı açıklamada, İstanbul’da akşam saatlerinde yağmur, Uludağ’da ise cumartesi gecesi kuvvetli kar yağışı beklendiğini bildirdi. Ökten, “İstanbul genelinde bu akşam iş çıkışı yağış var. Sabah şemsiyenizi yanınıza alın. Cumartesi gecesi Uludağ’da kuvvetli kar yağışı bekleniyor. Kayak severler için güzel bir haber.” dedi. Ökten, kar yağışının Uludağ’da kar kalınlığını artıracağını ve kayak sezonunun açılmasına katkı sağlayacağını belirtti. Ökten, kar yağışının aynı zamanda doğal güzelliği de artıracağını söyledi.