Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Meteoroloji’den hafta sonu için sağanak ve kar uyarısı: Seferler iptal oldu

Batı Karadeniz ve Marmara’da fırtına alarmı: Feribot seferleri iptal edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren Batı Karadeniz ve Marmara’da kuvvetli fırtına beklendiğini duyurdu. Fırtına nedeniyle Çanakkale Boğazı ile adalar hattında feribot seferleri iptal edildi. 15, 16 ve 17 Aralık 2023 tarihlerinde Türkiye genelinde hava durumu nasıl olacak? İşte merak edilen detaylar…

Yayın Tarihi: 15.12.2023 12:59
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 12:59

Meteoroloji’den hafta sonu için sağanak ve kar uyarısı: Seferler iptal oldu

Batı Karadeniz ve Marmara’da fırtına alarmı: Feribot seferleri iptal edildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yarından itibaren Batı Karadeniz ve Marmara’da kuvvetli fırtına beklendiğini duyurdu. Fırtına nedeniyle Çanakkale Boğazı ile adalar hattında feribot seferleri iptal edildi. Fırtınanın, Batı Karadeniz’in doğusunda cumartesi akşamı, batısında pazar sabahı, Marmara’da ise pazar öğleni etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Fırtınanın olumsuz etkilerine karşı vatandaşlar ve denizciler uyarıldı.

BATI KARADENİZ’DE FIRTINA ETKİLİ OLACAK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yaptığı açıklamada, yarın sabah saatlerinden itibaren Batı Karadeniz’de rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde (50-75 km/saat) fırtına şeklinde eseceğini bildirdi. Fırtınanın, cumartesi akşam saatlerinde Batı Karadeniz’in doğusunda, pazar sabah saatlerinde batısında etkisini kaybedeceği belirtildi. Fırtınanın, ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara neden olabileceği ifade edildi.

hava-durumu

MARMARA’DA FIRTINA PAZAR GÜNÜNE KADAR SÜRECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Marmara’da da fırtına uyarısında bulundu. Buna göre, bugün akşam saatlerinden itibaren Marmara’da rüzgarın, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden 6 ila 8, yer yer 9 kuvvetinde (50-90 km/saat) fırtına şeklinde eseceği kaydedildi. Fırtınanın, pazar günü öğle saatlerinden sonra etkisini yitireceği bildirildi. Fırtınanın, deniz ulaşımında aksamalara, denizde yükselen dalgaların ise kıyı kesimlerinde su baskınlarına yol açabileceği uyarısı yapıldı.

ÇANAKKALE BOĞAZI VE ADALAR HATTINDA FERİBOT SEFERLERİ İPTAL

Fırtına nedeniyle Çanakkale Boğazı ile adalar hattında feribot seferleri iptal edildi. İHA’nın haberine göre, Çanakkale Boğazı ile adalar hattında yolcu ve araç taşımacılığı yapan Gestaş Deniz Ulaşım A.Ş., Kuzey Ege Denizi’ndeki olumsuz hava şartları nedeniyle yarın Gökçeada ve Bozcaada hattında planlanan tüm tarifeli feribot seferlerinin iptal edildiğini duyurdu. Şirket, yolcuların mağdur olmaması için seferlerin durumunu web sitesinden takip etmelerini istedi.