Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Meteoroloji'den Ege, Doğu Akdeniz, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Antalya, Gaziantep ve Kilis flaş uyarı!

MGM, akşam ve gece saatlerinde Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz bölgeleri ile birlikte İstanbul, Kocaeli, Yalova, Antalya, Gaziantep ve Kilis çevrelerine yönelik resmi bir uyarıda bulundu. Halkın dikkatini çekmek adına yapılan bu uyarı, bölgedeki vatandaşların olası hava koşullarıyla ilgili tedbirli olmalarını amaçlıyor. Meteoroloji yetkililerinin önerilerini dikkate almak, yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı hazırlıklı olmak önem taşıyor. Bu bölgelerde bulunan vatandaşlar, güncel hava durumu raporlarına ve resmi duyurulara dikkat etmeleri konusunda uyarıldı.

Yayın Tarihi: 07.12.2023 12:34
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 12:34

Meteoroloji'den Ege, Doğu Akdeniz, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Antalya, Gaziantep ve Kilis flaş uyarı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bazı bölgelerde kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu. Vatandaşlarımızın olası sel, su baskını ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olması gerektiği vurgulandı.

YAĞIŞLAR NEREDE VE NE ZAMAN ETKİLİ OLACAK? 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi internet sitesinde yayımlanan uyarıya göre, yağışların bugün öğleden sonra Bursa, Balıkesir ve Çanakkale’nin doğusunda, akşam ve gece saatlerinde ise Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Antalya, Gaziantep ve Kilis’te yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağışların neden olabileceği sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiğini hatırlattı.

hava-durumu

Kuvvetli yağış uyarısı hangi bölgeleri kapsıyor?

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Antalya, Gaziantep ve Kilis’te kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.

Kuvvetli yağışlar ne zaman başlayacak ve ne kadar sürecek?

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların bugün öğleden sonra başlayacağını ve akşam ve gece saatlerinde etkisini artıracağını bildirdi. Yağışların yarın sabah saatlerinde sona ereceği tahmin ediliyor.

Kuvvetli yağışlara karşı nasıl tedbir alınmalı?

 Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağışlara karşı sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmalarını tavsiye etti.