Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Memur olmak isteyenlere müjde! Hemen online başvurun: İŞKUR, az önce büro memuru alımı ilanı yayımladı

İŞKUR, büro memuru pozisyonu için binlerce kişilik ilan yayınladı. Başvurular online veya şahsen yapılabiliyor. Başvuru şartları ve alınacak alanlar haberimizde.

Yayın Tarihi: 02.01.2024 16:04
Güncelleme Tarihi: 02.01.2024 16:04

Memur olmak isteyenlere müjde! Hemen online başvurun: İŞKUR, az önce büro memuru alımı ilanı yayımladı

Büro memuru, son dönemlerde en çok ilgi gören kadrolardan biri oldu. Büro memuru, kamu veya özel sektörde, ofis ortamında, idari işlerle ilgilenen, evrak düzenleyen, fatura kesen, bilgisayar kullanan, MS-Office programlarına hakim olan kişidir. Büro memuru olmak için en az lise mezunu olmak ve bazı şartları taşımak gerekiyor. İŞKUR, bu pozisyon için 1049 kişilik ilan yayınladı. İlanlara başvurular devam ediyor. Bazı ilanların başvuru süresi ise yakında doluyor. İŞKUR, günlük olarak ilanları güncelliyor. Şu anda 50 bin kişilik personel alımı yapılıyor. Bu ilanlara başvurmak isteyenler, İŞKUR’un internet sitesinden veya il ve ilçe müdürlüklerinden başvurabilirler.

BÜRO MEMURU ALIMI HANGİ ALANLARA YAPILACAK?

personel alımı

İŞKUR, büro memuru alımı için farklı alanlarda ilan yayınladı. Bu alanlar şöyle:

Büro İşçisi: 159 kişi

Büro Makineleri Teknik Servis Elemanı: 2 kişi

Büro Memuru (Dış Ticaret): 4 kişi

Büro Memuru (Genel): 797 kişi

Büro Memuru (İdari İşler): 15 kişi

Büro Yönetimi Elemanı: 5 kişi

Büro Yönetimi ve Sekreterlik Meslek Elemanı: 67 kişi

BÜRO MEMURU ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Büro memuru alımı için başvuru yapacak adayların şu şartları taşıması gerekiyor:

T.C vatandaşı olmak

Askerlik hizmetini yapmış olmak

Takım çalışmasına yatkın olmak

Kamu zararına bir faaliyette yer almamış olmak

Terör örgütleriyle ismi anılmamış olmak

Herhangi bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak

En az lise mezunu olmak

Bilgisayar kullanımını bilmesi

MS-Office programlarını kullanabiliyor olması

Kendisine verilecek görevleri zamanında yerine getirebilecek olması

Dış görünüşüne özen gösterecek olması

Evrak düzenleme, fatura kesme vb. işlemleri yapabilecek olması

BÜRO MEMURU ALIMI NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Büro memuru alımı için başvurular İŞKUR üzerinden yapılacaktır. Açık iş ilanları sayfası üzerinden üye girişi yapılarak gerçekleştirilmektedir. Başvuru yapmak isteyen adaylar üye girişi yaptıktan sonra ilgili ilanları aratıp bağlantılar üzerinden başvurularını yapabilirler. Tüm ilanlar İŞKUR açık iş ilanlarında yayımlanmaktadır. Başvurular online olarak yapılabilir. Ayrıca, başvurular bireysel olarak da İŞKUR il veya ilçe müdürlüklerine yapılabilir. Başvuru yapacak adayların, ilanlarda belirtilen belgeleri hazırlaması ve teslim etmesi gerekmektedir.

Büro memuru alımı ne zaman yapılacak? Büro memuru alımı için ilanlar yayınlanmıştır. Başvurular devam etmektedir. Bazı ilanların başvuru süresi ise yakında dolacaktır. Başvuru tarihlerini ilanlardan kontrol edebilirsiniz.

Büro memuru alımı kaç kişi yapılacak? Büro memuru alımı için 1049 kişilik ilan yayınlanmıştır. Bu ilanlar farklı alanlarda ve farklı illerde yapılacaktır. İlanlarda alınacak kişi sayısı ve çalışılacak yer belirtilmiştir.

Büro memuru alımı için KPSS şartı var mı? Büro memuru alımı için KPSS şartı ilana göre değişmektedir. Bazı ilanlarda KPSS şartı aranmazken, bazı ilanlarda KPSS puan türü ve asgari puan belirtilmiştir. İlanlarda KPSS şartını kontrol edebilirsiniz.

Büro memuru alımı için mülakat yapılacak mı? Büro memuru alımı için mülakat yapılıp yapılmayacağı ilana göre değişmektedir. Bazı ilanlarda mülakat yapılacağı belirtilirken, bazı ilanlarda sadece başvuru şartlarını taşıyan adayların listesi yayınlanmaktadır. İlanlarda mülakat durumunu kontrol edebilirsiniz.

Büro memuru alımı için hangi belgeler gerekiyor? Büro memuru alımı için gerekli belgeler ilana göre değişmektedir. Genellikle, başvuru formu, nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma veya mezuniyet belgesi, askerlik durum belgesi, adli sicil kaydı, KPSS sonuç belgesi, özgeçmiş gibi belgeler istenmektedir. İlanlarda gerekli belgeleri kontrol edebilirsiniz.