Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Marmara Üniversitesi 2022 KPSS puanıyla personel alımı yapıyor

İş arayanlara müjde! Marmara Üniversitesi personel alımı yapacağını açıkladı! Detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 14.12.2023 11:01
Güncelleme Tarihi: 14.12.2023 11:01

Marmara Üniversitesi 2022 KPSS puanıyla personel alımı yapıyor

Marmara Üniversitesi 71 personel alım duyurusu Resmî Gazete'de yayımlandı. Marmara Üniversitesine büro personeli, destek personeli( temizlik), koruma ve güvenlik görevlisi, hemşire, mühendis, tekniker ünvanlarında sözleşmeli personel alımı olacağı açıklandı. Peki başvuru koşulları neler? Detaylar haberimizde.

MARMARA ÜNİVERSİTESİ'NE YETMİŞ BİR ALIM YAPILACAK

Başvuracak adaylarda 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel koşullar aranır.

2022 KPSS (B) grubu sınavına girmiş olmak. Başvurularda Lisans mezunları için 2022 KPSS (P3) Puanı, Önlisans Mezunları için 2022 KPSS (P93) Puanı, Lise mezunları için 2022 KPSS (P94) Puanı kullanılacaktır.

Başvuracak adayların durumunun; 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesinin “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler” hükmüne uygun olması

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı alınmaması gerekir.

7315 sayılı Güvenlik Soruşturmaları ve Arşiv Araştırmaları Hakkında Kanunun 3 üncü maddesi uyarınca atamaya uygun görülen adaylar hakkında arşiv araştırması/güvenlik araştırması yapılacaktır. Sonuç olumlu ise görüşme düzenlenecektir.

Kontenjan dağılımı ise aşağıdaki gibidir:

Büro Personeli: 20 kişi lisans mezunu (Ekonomi, İktisat, İş İdaresi ve İktisat lisans programlarının birinden mezun

olmak)

Büro Personeli: 20 kişi lisans mezunu ( İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, Muhasebe Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon lisans programlarının birinden mezun olmak.)

Destek Personeli Temizlik: 15 kişi ortaöğretim mezunu (Ortaöğretim Kurumlarının herhangi bir alanından mezun olmak. Mesleki ve teknik öğrenim hariç)

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Kadın: 5 kişi önlisans ( Son başvuru tarihi itibariyle 35 yaşından gün almamış olmak. 165 cm’den kısa olmamak. Son başvuru tarihi itibariyle

Marmara Üniversitesi Yetmiş Bir Personel Alımı Yapacak

geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak. Vardiya usulü çalışmaya ve gece

çalışmaya engel bir durumu bulunmamak.)

Koruma ve Güvenlik Görevlisi Erkek: 5 kişi önlisans mezunu ( Son başvuru tarihi itibariyle 35

yaşından gün almamış olmak. 170 cm’den kısa olmamak. Son başvuru tarihi itibariyle geçerlilik süresi dolmamış silahlı/silahsız özel güvenlik kimlik kartına sahip olmak. Vardiya usulü çalışmaya ve gece çalışmaya engel bir durumu bulunmamak. Askerlik hizmetini yerine getirmiş olmak.)

Hemşire: 1 Kişi lisans mezunu ( Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Memurluğu lisans programlarının birinden mezun olmak.)

Mühendis: 2 kişi lisans mezunu ( Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar ve Enformatik Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliği, Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği, Bilgisayar Donanımı ve Teknolojisi lisans programlarının birinden mezun olmak.)

Tekiker Erkek: 1 kişi Önlisans mezunu ( İnşaat, İnşaat Teknikerliği, İnşaat Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.)

Tekniker: 1 kişi önlisans ( Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Programcılığı (İnternet), Bilgisayar Programlama, Bilgisayar Teknolojisi ve Programlama, Web Teknolojileri ve Programlama önlisans programlarının birinden mezun olmak.)

Tekniker Erkek : 1 kişi Önlisans ( Elektronik, Elektrik-Elektronik, Endüstriyel Elektronik, Elektrik Elektronik Teknikerliği, Elektronik Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak.)