Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Marmara Bölgesi İçin Yağış ve Soğuma Uyarısı: İstanbul, Çanakkale, Sakarya, Kocaeli, Düzce... Bu Tarihlere Dikkat!

Marmara Bölgesi’nde hava durumu değişiyor. HavaCity, sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda, Marmara Bölgesi’ni etkileyecek olan yağış ve soğuma durumuna dair bilgi verdi. HavaCity, hafta sonu sıcaklık farkının 10-15 derece olacağını, cuma günü başlayacak olan yağışların ise İstanbul’da barajlara en az 2 puan etki edeceğini belirtti.

Yayın Tarihi: 12.12.2023 18:17
Güncelleme Tarihi: 12.12.2023 18:17

Marmara Bölgesi İçin Yağış ve Soğuma Uyarısı: İstanbul, Çanakkale, Sakarya, Kocaeli, Düzce... Bu Tarihlere Dikkat!

HavaCity, Marmara Bölgesi için önemli bir hava durumu uyarısında bulundu. HavaCity, ağırlıklı olarak batı ve kuzeybatı kesimleri etkileyecek olan soğuma durumunu paylaştı. HavaCity, perşembe gününden pazar gününe kadar sıcaklık farkının 10-15 derece arasında olacağını, bunun da mevsim normallerinin altında bir sıcaklık seviyesi anlamına geldiğini duyurdu. HavaCity, soğumanın özellikle gece saatlerinde hissedileceğini, kar yağışı ihtimalinin ise düşük olduğunu belirtti.

CUMA GÜNÜ YAĞIŞ BAŞLIYOR

HavaCity, Marmara Bölgesi için bir diğer uyarısını da yağış konusunda yaptı. HavaCity, cuma günü Marmara Bölgesi’nde güçlü yağışların başlayacağını, yağışın önce Trakya ve Marmara’nın batısını, sonra İstanbul ve Marmara’nın tamamını etkileyeceğini bildirdi. HavaCity, yağışın cumartesi günü de devam edeceğini, pazar günü ise etkisini kaybedeceğini aktardı.

hava-durumu

İSTANBUL’DA BARAJLARA MÜJDE

HavaCity, İstanbul için de önemli bir müjde verdi. HavaCity, İstanbul’u tarayacak olan cephenin yavaş hareket etmesi durumunda yağışın sürekli olacağını ve beklenenden daha fazla yağış düşeceğini ifade etti. HavaCity, bu durumun da İstanbul’da su sıkıntısı yaşayan barajlara en az 2 puan etki edeceğini söyledi. HavaCity, İstanbul’da yağışın cumartesi günü de devam edeceğini, pazar günü ise etkisini kaybedeceğini duyurdu.

Marmara Bölgesi’nde hava durumu nasıl olacak? Marmara Bölgesi’nde hafta sonu sıcaklık farkının 10-15 derece olacağı, cuma günü ise güçlü yağışların başlayacağı bildirildi.

Marmara Bölgesi’nde ne zaman yağış başlayacak? Marmara Bölgesi’nde yağış, cuma günü önce Trakya ve Marmara’nın batısını, sonra İstanbul ve Marmara’nın tamamını etkileyecek şekilde başlayacak. Yağış, cumartesi günü de devam edecek, pazar günü ise etkisini kaybedecek.

Marmara Bölgesi’nde ne zaman soğuma başlayacak? Marmara Bölgesi’nde soğuma, perşembe gününden itibaren başlayacak ve hafta sonu sıcaklık farkının 10-15 derece olmasına neden olacak. Soğuma, özellikle gece saatlerinde hissedilecek, kar yağışı ihtimali ise düşük olacak.

İstanbul’da barajlara etki edecek yağış ne zaman olacak? İstanbul’da barajlara etki edecek yağış, cuma günü başlayacak ve cumartesi günü de devam edecek. İstanbul’u tarayacak olan cephenin yavaş hareket etmesi durumunda yağışın sürekli olacağı ve beklenenden daha fazla yağış düşeceği belirtildi. Bu durumun da barajlara en az 2 puan etki edeceği söylendi.