Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Küçük makyaj hileleriyle yüzünüz daha ince görünecek! Gölge oyununun gücünden faydalanın

Makyajseverler dikkat! Mükemmel tüyolar bu haberimizde! İşte detaylar.

Yayın Tarihi: 21.11.2023 21:32
Güncelleme Tarihi: 21.11.2023 21:32

Küçük makyaj hileleriyle yüzünüz daha ince görünecek! Gölge oyununun gücünden faydalanın

Makyaj sırasında ışık ve gölge oyunuyla çeşitli efektler elde etmek mümkündür. Peki bu ışık-gölge oyunu neler? Nasıl yapılır? Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

MÜKEMMEL MAKYAJ TÜYOLARI

Fondöten makyajın ilk adımıdır. Temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulanır. Çene bölgesinde sarkma sorununuz varsa ya da sivri bir çeneniz, geniş bir alnınız, kemikli bir burnunuz ya da elmacık kemikleriniz çıkıksa iki temel şeye ihtiyacınız var. Cildinizden bir ton açık veya bir ton koyu, bir sonraki uyguladığınız fondöten renginden bir ton koyu mat fondöten ile gölgelendirebilirsiniz. Elmacık kemiklerinizin belirginleşmesini istiyorsanız yüzünüze fondöten sürdükten sonra elmacık kemiklerinize terracotta uygulayın. Bu elmacık kemiklerinizi daha belirgin hâle getirecek ve yüzünüze oval bir şekil verecektir. Dudaklarınızın daha dolgun görünmesi için özellikle ince dudaklarınız varsa dış dudak çizgisine krem ​​kalem kullanarak hafif bir gölge uygulamalısınız. Açık tonda parlak bir dudak parlatıcısı dudaklarınızın daha dolgun görünmesini sağlayacaktır. Gözlerinizin daha büyük görünmesini istiyorsanız kirpik diplerinize eyeliner çekerken üst kısmı hafifçe dışarı doğru uzatıp alt kısma bağlamanız gerekir. Ayrıca ürünün sadece yarısını göz kapaklarına yaklaştırmadan uygulayabilirsiniz. Gözlerinizi daha parlak ve daha büyük yapmak için beyaz veya krem ​​​​renkli bir kalem uygulayın. Maskara sürerken en önemli ipuçlarından biri. Kirpiklerinizin tabanından başlayın. Kirpiklerinizin diplerini ihmal ederseniz kısa ve zayıf görünecektir. Maskarayı kirpik diplerinden başlayarak zikzak şeklinde uygulayın.

Mükemmel Makyaj Tüyoları

Bakımlı kaşların birçok kadının görünüşünü nasıl değiştirebileceğini deneyimlemişsinizdir. Bazı kadınlar ağda veya cımbız olmadan kaşlarının harika göründüğünü düşünüyor. Bu kadınlar ya cımbızı gereğinden fazla kullanmaktan korkuyorlar ya da cımbıza nasıl bir şekil vereceklerini bilmiyorlar. Kaşlarının bakıma ihtiyacı olduğunu anlayana kadar daha güzel göründüklerinin farkına varmazlar. Kaşlarınızı ağda, cımbız veya ip kullanarak yeniden şekillendirmek için bir uzmana danışın. Daha sonra onun yöntemini takip edin ve kaşlarınızın boş alanlarını dolduracak güzel bir kaş kalemi edinin ve harika kaşlara sahip olun. Uzun, kemerli, çıkıntılı veya kalın bir burun yapısına sahipseniz istediğiniz burun görünümünü elde etmek için koyu renkli bir fondöten veya terracotta kullanabilirsiniz. Uzun buruna sahipseniz burnunuzun ucuna, kemerli ise kemerin üzerine genişse burun yanlarına gölge yapmalısınız. Bunları yaparken aşırıya kaçmamak önemlidir. Küçük burunlar için ışık sağlayacak ışıltılı bir pudra seçmelisiniz.