Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

KPSS şartı yok! İŞKUR’dan 3 devlet kurumuna personel alımı duyurusu

Son günlerde devlet kurumları, KPSS şartı aranmadan yapılan personel alımları konusunda girişimlerde bulunuyor. Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Devlet Su İşleri (DSİ) ve Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) gibi önemli kurumlar, İşkur aracılığıyla yeni personel alım süreçlerini başlattı. İlginen adayla, başvuru detaylarına ulaşabilir ve başvurulara dair merak edilenleri haberimizde bulabilirler

Yayın Tarihi: 06.12.2023 11:25
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 11:25

KPSS şartı yok! İŞKUR’dan 3 devlet kurumuna personel alımı duyurusu

İŞKUR, kamu personel alımları için yeni ilanlarını duyurmaya devam ediyor. Kasım ayının sonunda başlayan başvurular sürerken 3 büyük kurumdan da personel alımı haberi geldi. MEB, EGM ve DSİ, farklı kadrolarda personel alacaklarını açıkladı. İşte personel alımı detayları…

DSİ temizlik görevlisi alacak

Devlet Su İşleri, temizlik görevlisi kadrosunda 2 kişilik personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru şartları arasında en az ilkokul mezunu olmak, 30 yaşından büyük olmamak, engelli raporu sahibi olmak, farklı bir alanda bir yıllık iş tecrübesi bulunmak ve psikoteknik raporu almış olmak yer alıyor.

EGM aşçı arıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü, Malatya Polis Evi Şube Müdürlüğü bünyesinde bir kişilik aşçı alımı yapacağını bildirdi. Başvuru şartları arasında en az 5 yıllık deneyim sahibi olmak, 2 aylık deneme süreli sözleşme imzalamak, aşçılık alanında belge sahibi olmak, usta öğreticilik belgesi, hijyen belgesi, bulaşıcı hastalık taşımadığına dair belge ve temel iş güvenliği eğitim belgesi sahibi olmak yer alıyor.

personel alımı

MEB Öğretmenevleri’ne personel alacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Öğretmenevleri Müdürlüğü kapsamında personel alımı yapacağını açıkladı. Ankara’da bulunan Nallıhan Öğretmen Evi için 2 temizlik görevlisi ve 1 resepsiyon görevlisi alınacağı belirtildi. Başvuru şartları arasında KPSS şartı aranmadığı, ilkokul mezunu adayların belirli niteliklere sahip olması gerektiği vurgulandı. Alımlar İŞKUR üzerinden yapılacak olup ilan detayları İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden yayınlanacaktır.