Bist 100
10.441,21 0%
DOLAR
32,72 1,36%
EURO
34,98 0,21%
ALTIN
2.438,07 2,48%

KPSS şartı yok! İŞKUR'dan 109 bin personel ve işçi alımı ilanı yayımlandı!

Aralık ayında da İŞKUR, iş arayanları ve işverenleri buluşturarak istihdamı artırmaya yönelik yeni personel alımlarını duyurdu. Özel sektörde ve kamuda gerçekleştirilecek olan bu alımlar, geniş bir yelpazede iş fırsatları sunmaktadır. İşKur'un yayımladığı ilanlarda yer alan detaylar, başvuruları gerçekleştirmek isteyen adaylara rehberlik etmektedir. İş arayanlar için önemli bir fırsat olan İŞKUR personel alımları, istihdamın güçlenmesine katkı sağlamaktadır. Başvuru detayları ve ilanlara dair daha fazla bilgi haberimizde

Yayın Tarihi: 07.12.2023 11:00
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 11:00

KPSS şartı yok! İŞKUR'dan 109 bin personel ve işçi alımı ilanı yayımlandı!

İŞKUR, Aralık ayında özel ve kamu sektöründe 109 bin kişiye istihdam sağlayacak. İş arayanlar, İŞKUR’un resmi internet sitesinden başvurularını yapabilecek. İşte İŞKUR’un yayınladığı son ilanlar ve başvuru şartları…

İŞKUR’DAN NASIL BAŞVURU YAPILIR?

İŞKUR, iş arayanlara pek çok farklı sektörde iş imkanı sunuyor. Dikiş makinecisi, temizlik personeli, kaynakçı, satış danışmanı gibi mesleklerde alım yapılacak. Ayrıca konfeksiyon işçisi ve ön muhasebe elemanı da aranıyor. İş arayanlar, başvurularını İŞKUR’un esube.iskur.gov.tr adresinden yapabilecek.

personel alımı

SAĞLIK BAKANLIĞI’NDAN ESKİ HÜKÜMLÜ ALIMI 

Sağlık Bakanlığı, merkez ve taşra teşkilatında temizlik görevlisi kadrosunda 419 eski hükümlü işçi alımı yapacak. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, başvurular 4-8 Aralık tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yapılacak. Başvuru yapacak adayların, adrese dayalı nüfus kayıt sistemindeki adresleri dikkate alınacak. Sağlık Bakanlığı’nın personel alımı ilanının detayları, İŞKUR’un internet sitesinde yer alıyor.

İŞKUR İLANLARINA BAŞVURU KOŞULLARI NELER? 

İŞKUR’un yayınladığı ilanlara başvuru yapmak isteyen adayların, aşağıdaki genel şartları taşıması gerekiyor:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

Kamu haklarından yasaklanmamış olmak

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı veya bulaşıcı hastalığı bulunmamak

Devletin güvenliğine, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı işlenen suçlardan dolayı hükümleri bulunmamak.

İŞKUR KAYDI NASIL YAPILIR?

 İŞKUR’a kayıt olmak için, üyelik bilgilerini doldurarak profilinizi aktif hale getirmeniz gerekiyor. Üyelik sözleşmesini kabul ettikten sonra, e-posta ya da telefon numaranıza gelen onay kodunu girerek hesabınızı etkinleştirebilirsiniz. Onay kodunun iletilemediği durumlarda, üyelik aktif olmaz.

Üye hesaplarının son işlem tarihinden itibaren bir yıl içinde giriş yapılması gerekiyor. Bu süre içinde giriş yapılmayan hesaplar dondurulur. Özürlü ve eski hükümlü vatandaşların kayıtları ise 2 yıl saklanır. Üyeler tarafından 15 gün içinde okunmayan tüm mesajlar otomatik olarak silinir.

Sisteme kayıt yaptırdıktan sonra, iş başvurusunda bulunabilirsiniz.