Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Kızıl Goncalar’ın Zeynep’i Mina Demirtaş Kimdir, Kaç Yaşında? Zeynep'in Gerçek Anne ve Babası Kim? Zeynep'in Hikayesi

Kızıl Goncalar’ın Zeynep’i Mina Demirtaş, genç ve yetenekli bir oyuncudur. Mina Demirtaş, 2005 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyunculuk kariyerine Akif filmiyle başlayan Mina Demirtaş, Kabahat, Beraber ve Kızıl Goncalar gibi yapımlarda da rol almıştır. Peki Mina Demirtaş kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Mina Demirtaş’ın biyografisi.

Yayın Tarihi: 15.12.2023 16:57
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 16:57

Kızıl Goncalar’ın Zeynep’i Mina Demirtaş Kimdir, Kaç Yaşında? Zeynep'in Gerçek Anne ve Babası Kim? Zeynep'in Hikayesi

Kızıl Goncalar dizisi, seküler bir Atatürkçü olan Levent (Özcan Deniz) ve mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in (Özgü Namal) kaderlerinin kesişmesini konu alırken, inanç ve fikir ayrılıklarına rağmen “evlat” söz konusu olduğunda anneliğin/babalığın birleştirici gücüne dikkat çekiyor. Dizinin en sevimli karakterlerinden biri de Zeynep’tir. Zeynep, Meryem ve Naim’in kızıdır, 16 yaşındadır. Hayatında hiç büyük şehir görmemiş, hiç okula gitmemiştir. İstanbul’a gelmek onun için yeni ihtimaller demektir. Zeynep karakterini canlandıran Mina Demirtaş ise, genç ve yetenekli bir oyuncudur. Mina Demirtaş, 2005 yılında İstanbul’da doğmuştur. Peki Mina Demirtaş kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Mina Demirtaş’ın biyografisi.

kızıl goncalar

MİNA DEMİRTAŞ KİMDİR?

Mina Demirtaş, tam adıyla Mina Demirtaş, 2005 yılında İstanbul’da doğmuştur. 18 yaşında olan oyuncu, 1,65 cm boyunda ve 50 kg’dır. Mina Demirtaş, eğitimine İstanbul’da devam etmektedir.

MİNA DEMİRTAŞ’IN OYNADIĞI DİZİLER VE FİLMLER

Mina Demirtaş, oyunculuk kariyerine 2021 yılında Akif adlı filmde konuk oyuncu olarak başlamıştır. Bu filmde Zeynep karakterini canlandıran Mina Demirtaş, izleyicilerin beğenisini kazanmıştır. 2022 yılında Kabahat adlı filmde Reyhan karakterini, Beraber adlı filmde Azra karakterini oynamıştır. Bu filmlerde başrol oynamış ve performansıyla dikkat çekmiştir. 2023 yılında Kızıl Goncalar adlı dizide Zeynep karakterini canlandırmıştır. Bu dizide Meryem ve Naim’in kızı olan Zeynep, hayatında hiç büyük şehir görmemiş, hiç okula gitmemiş bir kızdır. İstanbul’a gelmek onun için yeni ihtimaller demektir.

MİNA DEMİRTAŞ’IN ÖZEL HAYATI

Mina Demirtaş, özel hayatıyla ilgili pek fazla bilgi paylaşmayan bir oyuncudur. Henüz çok genç olan Mina Demirtaş, aşk hayatıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştır. Mina Demirtaş, boş zamanlarında arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi, müzik dinlemeyi ve kitap okumayı sevmektedir. Mina Demirtaş, sosyal medyayı aktif olarak kullanan bir oyuncudur. Instagram hesabından hem dizisiyle ilgili hem de günlük hayatıyla ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Mina Demirtaş’ın sosyal medya hesabı şöyledir:

Instagram: mina_dmrts