Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kızıl Goncalar’ın Hande’si Duygu Sarışın Kimdir, Nereli? Hande'nin Gerçek Hayat Hikayesi

Kızıl Goncalar’ın Hande’si Duygu Sarışın, güzel ve başarılı bir oyuncu, aynı zamanda moda tasarımcısıdır. Duygu Sarışın, 1987 yılında İzmir’de doğmuştur. Oyunculuk kariyerine tiyatro sahnelerinde başlayan Duygu Sarışın, Cennetin Sırları, Güneşi Beklerken, İçerde, Ufak Tefek Cinayetler gibi dizilerde de rol almıştır. Peki Duygu Sarışın kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Duygu Sarışın’ın biyografisi.

Yayın Tarihi: 15.12.2023 19:37
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 19:37

Kızıl Goncalar’ın Hande’si Duygu Sarışın Kimdir, Nereli? Hande'nin Gerçek Hayat Hikayesi

Kızıl Goncalar dizisi, seküler bir Atatürkçü olan Levent (Özcan Deniz) ve mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in (Özgü Namal) kaderlerinin kesişmesini konu alırken, inanç ve fikir ayrılıklarına rağmen “evlat” söz konusu olduğunda anneliğin/babalığın birleştirici gücüne dikkat çekiyor. Dizinin en cesur karakterlerinden biri de Hande’dir. Hande, Levent’in kız kardeşi, Suavi’nin kızıdır. Genç, babadan yana sorunlu ama tutkulu bir gazetecidir. Liberal görüşe bağlanmış, bu uğurda babasıyla ilişkisinin zedelenmesini göze almış, abisinin görüşlerine mesafeli ama yaptıklarına saygılı, insan ilişkileri kuvvetli bir gazetecidir Hande. Meryem ve Zeynep ona, çok merak ettiği yeni bir dünyanın kapısını açacaktır. Hande karakterini canlandıran Duygu Sarışın ise, güzel ve başarılı bir oyuncu, aynı zamanda moda tasarımcısıdır.  Peki Duygu Sarışın kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Duygu Sarışın’ın biyografisi.

kızıl goncalar

DUYGU SARIŞIN KİMDİR?

Duygu Sarışın, 24 Kasım 1987 tarihinde İzmir'de doğan bir isimdir. İzmirli bir ailenin üyesi olan Sarışın'ın babası, eski Konak Belediye Başkanı Ahmet Sarışın'dır. Ayrıca, opera sanatçısı olan Müge isminde bir kız kardeşi bulunmaktadır. Annesinin adı ise Müesser Hanım'dır.

DUYGU SARIŞIN’IN OYNADIĞI DİZİLER VE FİLMLER

kızıl goncalar

Duygu Sarışın, sahne kariyerine başladığı tiyatro ile oyunculuk dünyasına adım atan bir sanatçıdır. Kendisini tiyatro sahnelerinde "Kamelyalı Kadın", "Beş Yıl Geçince", "Leonce ile Lena", "Hırçın Kız", "7-Şekspir Müzikali", "Bakarsın Bulutlar Gider" ve "İntiharın Genel Provası" gibi önemli oyunlarda izleyiciyle buluşturmuştur

Duygu Sarışın, tiyatro alanındaki başarısının yanı sıra çeşitli film ve dizilerde de izleyicilerle buluşmuş bir oyuncudur. Şu anda rol aldığı "Kızıl Goncalar" dizisinde Hande karakterini canlandıran sanatçının kariyerinde yer alan önemli yapımlar şunlardır:

- **Kızıl Goncalar (Hande Alkanlı, TV Dizisi, 2023)**

- **Çocukluk (Gülay, TV Dizisi, 2020)**

- **Atiye (Seher Altın, TV Dizisi, 2020)**

- **Azize (Tuna Alpan, TV Dizisi, 2019)**

- **Payitaht Abdülhamid (Seniha Sultan, TV Dizisi, 2017-2019)**

- **Hatırla Gönül (Figen, TV Dizisi, 2015)**

- **Serçe Sarayı (Aliye, TV Dizisi, 2015)**

- **Benim Adım Gültepe (Meziyet, TV Dizisi, 2014)**

- **Muhteşem Yüzyıl (Gülfem Hatun, TV Dizisi, 2011-2014)**

- **Bir Varmış Bir Yokmuş (Sema, TV Dizisi, 2008)**

- **Karayılan (Asiye, TV Dizisi, 2007)**

- **Aşkları Ege’de Kaldı (TV Dizisi, 2002)**

Ayrıca, sinema dünyasındaki başarıları da göze çarpan Duygu Sarışın'ın filmografisinde şu yapımlar yer almaktadır:

- **Çilek (Ceren, Sinema Filmi, 2014)**

- **Mahalle (Sinema Filmi, 2017)**

- **Çiçero (Sinema Filmi, 2019)**

- **Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu (Sinema Filmi, 2019)**

- **Baykuş Evi (Sinema Filmi, 2020)**

- **Kağıttan Hayatlar (Sinema Filmi, 2021)**

Duygu Sarışın, geniş bir repertuarla izleyicilere sanatını sunan başarılı bir oyuncudur.

DUYGU SARIŞIN’IN ÖZEL HAYATI

kızıl goncalar

Duygu Sarışın, özel hayatıyla ilgili pek fazla bilgi paylaşmayan bir oyuncudur. Henüz evli olmayan Duygu Sarışın, aşk hayatıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştır. Duygu Sarışın, boş zamanlarında spor yapmayı, müzik dinlemeyi ve seyahat etmeyi sevmektedir. Duygu Sarışın, sosyal medyayı aktif olarak kullanan bir oyuncudur. Instagram hesabından hem dizisiyle ilgili hem de günlük hayatıyla ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Duygu Sarışın’ın sosyal medya hesabı şöyledir:

Instagram: duygu_sarisin