Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kızıl Goncalar’ın Cüneyd’i Mert Yazıcıoğlu Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında? Cüneyt'in Gerçek Hikayesi Ne?

Kızıl Goncalar’ın Cüneyd’i Mert Yazıcıoğlu, genç ve başarılı bir oyuncudur. Mert Yazıcıoğlu, 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. Oyunculuk kariyerine Dedemin İnsanları filmiyle başlayan Mert Yazıcıoğlu, Karagül, Bir Litre Gözyaşı, Aşk 101 gibi dizilerde de rol almıştır. Peki Mert Yazıcıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Mert Yazıcıoğlu’nun biyografisi

Yayın Tarihi: 15.12.2023 16:24
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 16:24

Kızıl Goncalar’ın Cüneyd’i Mert Yazıcıoğlu Kimdir, Nereli, Kaç Yaşında? Cüneyt'in Gerçek Hikayesi Ne?

Kızıl Goncalar dizisi, seküler bir Atatürkçü olan Levent (Özcan Deniz) ve mutaassıp bir tarikatın içinde yaşayan Meryem’in (Özgü Namal) kaderlerinin kesişmesini konu alırken, inanç ve fikir ayrılıklarına rağmen “evlat” söz konusu olduğunda anneliğin/babalığın birleştirici gücüne dikkat çekiyor. Dizinin en ilginç karakterlerinden biri de Cüneyd’dir. Cüneyd, pozitif bilimlerle bakılırsa tedaviye muhtaç, tarikat dünyasından bakınca cezbe ve hikmet sahibi bir velidir. Psikiyatr Levent, Zeynep ve Meryem’le tanışması hayatını derinden etkileyecektir. Cüneyd karakterini canlandıran Mert Yazıcıoğlu ise, genç ve başarılı bir oyuncudur. Peki Mert Yazıcıoğlu kimdir, nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Mert Yazıcıoğlu’nun biyografisi.

kızıl goncalar

MERT YAZICIOĞLU KİMDİR?

Mert Yazıcıoğlu, tam adıyla Mertcan Yazıcıoğlu, 10 Mayıs 1993 tarihinde İstanbul'da dünyaya geldi. Denizlili bir ailenin üyesi olarak doğan Mert'in bir abisi bulunmaktadır. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra, eğitimine İstanbul Aydın Üniversitesi İşletme bölümünde devam etti. Ancak, eğitimine 2. sınıfta ara vermek zorunda kaldı.

Mert Yazıcıoğlu'nun oyunculuk kariyeri, bir arkadaşının oynadığı dizi setine ziyarette bulunduğu anlaşıldığında başladı. Bu ziyaret, onun içine sahne tutkusunu ateşledi. İlk olarak Cast 33 ajansıyla tanıştı ve daha sonra Ümit Çırak ile işbirliği yapmaya başladı. Ümit Çırak'tan aldığı oyunculuk dersleri için 3 Mota Eğitim atölyesine kaydoldu. Birkaç deneme çekiminden sonra, oyunculuk kariyerine Dedemin İnsanları adlı filmde ve Kayıp Şehir adlı dizide konuk oyuncu olarak gözüktü.

MERT YAZICIOĞLU’NUN OYNADIĞI DİZİLER VE FİLMLER

kızıl goncalar

Mert Yazıcıoğlu, oyunculuk kariyerine 2011 yılında "Dedemin İnsanları" adlı filmde konuk oyuncu olarak başladı. 2012 yılında "Kayıp Şehir" dizisinde Furkan karakterini canlandırdı. Ardından 2013-2016 yılları arasında FOX'ta yayımlanan "Karagül" adlı dizide Baran Şamverdi karakterine hayat verdi. 2016-2017 yıllarında "Umuda Kelepçe Vurulmaz" dizisinde Fırat karakterini, 2018 yılında "Mehmed: Bir Cihan Fatihi" adlı dizide Korkut karakterini oynadı. 2018'de yayımlanan "İyi Oyun" adlı sinema filminde Cenk karakterini canlandırdı. Aynı yıl içinde Kanal D'de yayımlanan "Bir Litre Gözyaşı" dizisinde Mahir Yetkin karakterini canlandırdı. 2020-2021 yıllarında Netflix'te yayımlanan "Aşk 101" dizisinde Sinan karakterini oynadı. 2021 yılında Exxen'de yayımlanan "Ölüm Zamanı" adlı dizide Cüneyt karakterini canlandırdı. 2022 yılında "Darmaduman" adlı dizide Kerem karakterine hayat verdi. 2023 yılında ise "Kızıl Goncalar" adlı dizide Cüneyd karakterini canlandırmaktadır.

MERT YAZICIOĞLU’NUN ÖZEL HAYATI

Mert Yazıcıoğlu, özel hayatıyla ilgili pek fazla bilgi paylaşmayan bir oyuncudur. Henüz çok genç olan Mert Yazıcıoğlu, aşk hayatıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştır. Mert Yazıcıoğlu, boş zamanlarında spor yapmayı, müzik dinlemeyi ve seyahat etmeyi sevmektedir. Mert Yazıcıoğlu, sosyal medyayı aktif olarak kullanan bir oyuncudur. Instagram hesabından hem dizisiyle ilgili hem de günlük hayatıyla ilgili paylaşımlar yapmaktadır. Mert Yazıcıoğlu’nun sosyal medya hesabı şöyledir:

Instagram: mertyazicioglu