Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Kızıl Goncalar’ın Arif’i Yakup Turgut kimdir, kaç yaşında nereli? Arif gerçek hikayesi

FOX’un yeni dizisi Kızıl Goncalar’da Sadi Hüdayi'nin sağ kolu Arif karakterini canlandıran Yakup Turgut kimdir? Oyuncunun hayatı, kariyeri ve başarıları hakkında merak edilenler haberimizde.

Yayın Tarihi: 18.12.2023 20:43
Güncelleme Tarihi: 18.12.2023 20:43

Kızıl Goncalar’ın Arif’i Yakup Turgut kimdir, kaç yaşında nereli? Arif gerçek hikayesi

FOX’un yeni dizisi Kızıl Goncalar, ilk bölümüyle izleyicilerin karşısına çıktı. Özcan Deniz ve Özgü Namal’ın başrollerini paylaştığı dizide, inanç, aşk ve aile gibi temalar işleniyor. Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan Yakup Turgut ise Sadi Hüdayi'nin sağ kolu Arif karakterini canlandırıyor. Arif karakteri, Meryem'in güçlü bir destekçisi ve koruyucusudur. Arif'in varlığı, Meryem'in hayatındaki önemli bir dayanak noktasıdır. Peki, Yakup Turgut kimdir? İşte, oyuncunun hayatı, kariyeri ve başarıları hakkında bilinmeyenler.

kızıl goncalar

Yakup Turgut Kimdir?

Yakup Turgut, 1985 yılında Ankara'da dünyaya geldi ve tiyatro ile başlayan sanat kariyerine televizyon ve sinema dünyasında da adını duyurarak devam etti. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü'nden mezun olan Turgut, sahne sanatlarına olan tutkusunu geniş bir kitleye aktarma fırsatı buldu.

2007 yılında Ankara Devlet Tiyatrosu'nda "Kanlı Düğün" oyunuyla tiyatro dünyasına adım atan Yakup Turgut, ardından Ankara Devlet Tiyatrosu, İstanbul Devlet Tiyatrosu, Tiyatro Adam, Tiyatro Pera gibi önemli topluluklarda birçok farklı projede yer aldı.

Televizyon kariyerine 2010 yılında "Kapalıçarşı" dizisiyle başlayan Turgut, bu projede "Kemal" karakterini canlandırdı. Daha sonra "Seksenler," "Kara Para Aşk," "Kiralık Aşk," "Hayat Bazen Tatlıdır," "Kalp Atışı," "Bir Litre Gözyaşı," "Kuzgun" gibi sevilen dizilerde çeşitli roller üstlendi ve izleyicilerden olumlu tepkiler aldı.

2023 yılında izleyiciyle buluşan Kızıl Goncalar dizisinde ise Arif karakterini başarılı bir şekilde canlandıran Yakup Turgut, oyunculuk kariyerine yeni bir soluk kazandırmaya devam ediyor. Güçlü sahne performansı ve ekran karizmasıyla dikkat çeken sanatçı, sektördeki başarılı çalışmalarıyla adından söz ettirmektedir.

Yakup Turgut’un Başarıları

kızıl goncalar

Yakup Turgut, hem tiyatro hem de sinema ve televizyon dünyasında başarılı bir oyunculuk sergiliyor. Oynadığı filmler ve dizilerde aldığı övgülerin yanı sıra, çeşitli ödüller de kazandı. 2015 yılında Kiralık Aşk dizisindeki performansıyla 42. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu” ödülüne aday gösterildi. 2018 yılında Bir Litre Gözyaşı dizisindeki performansıyla 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde “En İyi Erkek Oyuncu” ödülüne aday gösterildi.

Yakup Turgut kaç yaşında? Yakup Turgut, 1985 yılında doğduğu için 38 yaşındadır.

Yakup Turgut nereli? Yakup Turgut, Ankara doğumludur.

Yakup Turgut evli mi? Yakup Turgut, 2014 yılında oyuncu Seda Güven ile evlendi. Ancak çift, 2016 yılında boşandı.

Yakup Turgut hangi burç? Yakup Turgut, 23 Eylül-22 Ekim arasında doğduğu için Terazi burcudur.

Yakup Turgut boyu kaç? Yakup Turgut, 1.82 metre boyundadır.