Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kıyıda köşede altını olan gözünü üstünden ayırmasın! Bu hatanın geri dönüşü yok!

Altın yatırımı yapanlar dikkat! Bu haber sizin için! Uzman kişi uyarılarda bulundu! Detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 10.12.2023 13:55
Güncelleme Tarihi: 10.12.2023 13:55

Kıyıda köşede altını olan gözünü üstünden ayırmasın! Bu hatanın geri dönüşü yok!

Altın yatırımlarıyla ilgili önemli bir uyarı Ekonomist Şeref Oğuz'dan geliyor. Uzman kişi altın hakkında konuştu. Tüm detaylara haberimizi okuyarak ulaşabilirsiniz.

ŞEREF OĞUZ ALTIN ALACAKLARA UYARILAR YAPTI

Ekonomi gazetesi yazarı ve ekonomist Şeref Oğuz, bugünkü yazısında altın fiyatlarındaki hızlı yükselişe ilişkin "zıplayarak gitme" dedi. Altın fiyatlarındaki bu artışın arka planının, küresel finans piyasasındaki istikrarsızlık ve FED'in faiz politikasındaki değişikliklerle bağlantılı olduğunu açıkladı. Ekonomistin değerlendirmesine göre finansal piyasalarda yaşanan beklenmedik hareketler yatırımcıları güvenli liman olarak değerlendirilen enstrümanları kullanmaya zorluyor. Uzman kişi, altın dünyasında olduğumuzu, ons altının fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 2.148 dolara, gram altının fiyatının ise neredeyse 2 bin lirayla zirveye ulaşacağını söyledi. Oğuz, yatırımcıların altını güvenli liman olarak gördüklerini belirterek, altının sadece bir metal değil, aynı zamanda üretimi ve kaynakları sınırlı olan değerli bir emtia olduğunu kaydetti.

Şeref Oğuz Altın Alacaklara Uyarılar Yaptı

Oğuz'un yazısında "Altının fiyatı ne olacak?" sualine verdiği yanıt açıktı: "Nakit altın candır. Mutlaka altınınız olsun. Altını olan onu kesinlikle bozmamalı. Altın oranı ise %20-30 civarında olabiliyor." Oğuz, belirsizlik devam ettikçe altının gücünü koruyacağını, dünyadaki sorunlar arttıkça altının fiyatının da artacağını da ifade etti. Ayrıca merkez bankasının duruşunun belirsiz olması durumunda altına talebin artacağını ve fiyatların yükseleceğini söyledi. Son olarak ise altını düşürecek gelişmeler arasında belirsizliğin devam etmesi, küresel risklerin fazlalaşması ve merkez bankası aksiyonlarının öngörülememesi gibi faktörlere değindi.

NOT: Bu haber yatırım tavsiyesi değildir!