Bist 100
9.693,46 1%
DOLAR
32,5 0,08%
EURO
34,78 -0,12%
ALTIN
2.483,97 0,48%

Kirden rengi solmuş perdeleri karbeyaza çeviriyor! Bir kez deneyen yeni perde almayacak

Evimizin atmosferini şekillendiren perdeler, zamanla toz ve kirlenmeyle sararabilir, bu da genel temizliğin göz ardı edilmesiyle sonuçlanabilir. Ancak, şimdi sizin için mükemmel bir çözüm var! Sararmış perdeleri beyazlatmanın pratik bir yolunu keşfettik. Artık perdelerinizin eskisi gibi parlaması ve evinize ferahlık katması için harika bir yöntem mevcut! İşte perdelerinizi bembeyaz yapacak yöntemler...

Yayın Tarihi: 27.03.2024 22:39
Güncelleme Tarihi: 27.03.2024 22:39

Kirden rengi solmuş perdeleri karbeyaza çeviriyor! Bir kez deneyen yeni perde almayacak

Evimizin atmosferini şekillendiren perdeler, zamanla toz ve kirlenmeyle sararabilir, bu da genel temizliğin göz ardı edilmesiyle sonuçlanabilir. Ancak, şimdi sizin için mükemmel bir çözüm var! Sararmış perdeleri beyazlatmanın pratik bir yolunu keşfettik. Artık perdelerinizin eskisi gibi parlaması ve evinize ferahlık katması için harika bir yöntem mevcut!

İŞTE PERDELERİNİZİ BEYAZLATMANIN SIRRI

Evimizin atmosferini şekillendiren perdeler, zamanla toz ve kirlenmeyle sararabilir, bu da genel temizliğin göz ardı edilmesiyle sonuçlanabilir. Ancak, şimdi sizin için mükemmel bir çözüm var! Sararmış perdeleri beyazlatmanın pratik bir yolunu keşfettik.

Sararmış perdeleri yeniden parlak ve beyaz yapmanın çeşitli pratik yöntemleri bulunmaktadır. İşte evinizde kolaylıkla uygulayabileceğiniz birkaç öneri:

İri Taneli Tuz

Tuz, perdelerinizi beyazlatmak için en eski yöntemlerden biridir. Bu yöntemi uygulamak için öncelikle tül perdenizi 30 dakika boyunca soğuk suya batırın. Ardından, toz deterjan ya da sabunla birlikte sıcak suya birkaç yemek kaşığı tuz ekleyin. Tül perdelerinizi bu karışıma koyarak 10-12 saat bekletin. Son olarak, perdelerinizi akar su altında durulayın ve köpük ile tuz kalıntılarını iyice temizleyin.

Limon Tuzu veya Sirke

Tül perdelerinizi sabunla temizledikten sonra iyice durulayın. Sonrasında limon tuzu veya sirke karışımına batırarak birkaç saat bekletin. Perdeleri bu karışımda bir gece veya birkaç saat beklettikten sonra hassas programda makinenizde yıkayabilirsiniz. İlk yıkamadan sonra perdeler istediğiniz beyazlığa ulaşmazsa işlemi 2-3 kez daha tekrarlayabilirsiniz.

Karbonat

Üç litre suya birer yemek kaşığı deterjan ve karbonat ekleyerek bir karışım hazırlayın. Islattığınız tülleri bu karışıma en az bir saat boyunca bekletin ve ardından iyice durulayın.

Nişasta

300 gram patates nişastasını bol suyla çözerek bir karışım elde edin. Tüllerinizi önceden elde yıkayın ve hafifçe sıkarak kurulayın. Hazırladığınız karışıma tülleri daldırarak 15 dakika bekletin. Ardından perdelerinizi durulayın ve hemen asarak kurutun. Bu yöntem sadece sararmayı gidermekle kalmaz, aynı zamanda tekrar sararmasını önler.

Perdelerinizi beyazlatmak için bu yöntemleri düzenli olarak uygulayarak, uzun ömürlü ve temiz perdeler elde edebilirsiniz. Unutmayın, temiz perdeler evinizin genel temizliği ve estetiği için oldukça önemlidir.