Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kirasını güç bela ödeyenlere 3500 TL kira yardımı! Başvuru yapanlar sonunda oh çekecek

Kirada oturanlara destek verileceği duyurulurken 3.500 TL kira yardımı yapılacağı açıklandı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından kira yardım duyurusu geldi. İşte kira yardım hakkında merak edilenler...

Yayın Tarihi: 08.12.2023 12:16
Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 12:16

Kirasını güç bela ödeyenlere 3500 TL kira yardımı! Başvuru yapanlar sonunda oh çekecek

Kira yardımı sunulurken vatandaşlar nasıl yararlanabileceğini araştırmaya başladı. Sosyal devlet olma çalışmalarından yapılırken ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara ulaştırılması için barınma, yakacak, çocuk eğitimi ve kira yardımları sunuldu.

Maddi durumu elverişli olmayan vatandaşlara destek sağlanırken kira ödemede güçlük çeken vatandaşlar için asıl amacı evsiz olan vatandaşların barınma yardımını karşılamasına destek olunuyor. Kira yardımına başvuruda bulunmak için öncelikli olarak şart hane gelirinin belirlenen rakam altında olması gerekirken kira parasına muhtaç olup olmadığına bakılıyor.

kira yardım başvuru

KİRA YARDIM BAŞVURUSU NASIL VE NEREYE YAPILIR?

Merak edilen konular arasında olan kira yardım başvurularının nereden yapılacağı araştırılırken Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığı tarafından gerçekleştirilir. Kaymakamlıklardan destek alıyor. Kaymakamlıklar ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile birlikte çalışarak, kira yardımının verileceği kişiye ulaşıyor ve kira yardımı alınıyor.

KİRA YARDIM TUTARI NE KADAR?

Öncelikli olarak ilçe kaymakamlığının bünyesinde çalışan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvuruda bulunuyor. Kira yardımı ne kadar verileceği merak edilirken tutar illere göre farklılık göstermektedir. İstanbul'da yaşayan kişilere kira yardımı 3.500 TL olarak açıklandı.

KİRA YARDIM BAŞVURU FORMU

TC kimlik numarası ve şifre girilir

Hak sahibi ailelere kira yardım yapılmasıyla uygulamaya git bölümünden giriş yapılır

-Uygulamaya bazı kişisel bilgiler girilir

-Liste kontrol edilerek paylaşmak istemediğiniz bilgiyi vermek istemediğiniz zaman işlemleri durdurun

-İşlem onaylandığında başvuru tamamlanır.