Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Kara dizisi Baykal kimdir, nereli kaç yaşında? Kara Baykal'ı kim oynuyor?

Show TV’nin yeni dizisi Kara, 21 Aralık’ta izleyiciyle buluştu. Başrollerinde İlker Kaleli, Öykü Karayel ve İbrahim Çelikkol’un yer aldığı dizide, 1998 yılında yaşanan bir cinayetin ardından yolları kesişen iki ailenin çocuklarının aşkını konu alıyor. Peki, Kara dizisindeki Baykal kimdir? Baykal kKaraterini canlandıran İlker Kızmaz kimdir? İşte merak edilen detaylar.

Yayın Tarihi: 21.12.2023 20:23
Güncelleme Tarihi: 09.01.2024 16:46

Kara dizisi Baykal kimdir, nereli kaç yaşında? Kara Baykal'ı kim oynuyor?

Kara dizisinde Baykal kKaraterini, İlker Kızmaz canlandırıyor. Baykal, dizide Kara’nın (İlker Kaleli) babasının işlediği cinayetin azmettiricisi olan Baykal Bey’in oğludur. Babasının ölümünden sonra onun yerini alan Baykal, Kara’nın intikamını almak için elinden geleni yapar. Baykal, Kara’nın Zeynep’e (Öykü Karayel) olan aşkını da engellemeye çalışır. Baykal, Kara’nın karşısına çıkan en büyük düşmanlardan biri olacaktır

Kara

İlker Kızmaz Biyografisi

İlker Kızmaz, 9 Eylül 1975 tarihinde İzmir'de dünyaya gelmiş bir oyuncu ve tiyatrocu olKara tanınmaktadır. İlker Kızmaz, Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra oyunculuk eğitimi almak amacıyla İstanbul'a taşınmıştır. Ekol Drama Sanat Evi ve Bahçeşehir Üniversitesi'nde aldığı oyunculuk eğitimi ile kariyerine adım atmıştır.

Oyunculuk kariyerine 2002 yılında "Aslı ile Kerem", "Yeter Anne" ve "Candan Öte" gibi dizilerle başlayan İlker Kızmaz, aynı dönemde birçok reklam filminde de rol almıştır. Sinema dünyasında da kendine sağlam bir yer edinen Kızmaz, 2012 yapımı "Çanakkale 1915" adlı filmde "Yarbay Mustafa Kemal" kKaraterini canlandırmıştır.

2014-2015 yılları arasında TRT 1'de yayınlanan "Yedi Güzel Adam" dizisinde "Kenan Hoca" rolüyle izleyici karşısına çıkan Kızmaz, aynı yıl Kanal D'de yayınlanan "Benim Adım Gültepe" dizisinde "Halil" kKarateriyle dikkat çekmiştir. 2016 yapımı romantik komedi dizisi "Tatlı İntikam"da "Barış" kKarateriyle geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır.

İlker Kızmaz, kariyerindeki başarılarından birini 2008-2009 yıllarında çekilen "Nefes: Vatan Sağolsun" adlı filmle elde etmiştir. Bu filmle birçok ödül kazanan Kızmaz, aynı zamanda 2008-2010 yılları arasında yayınlanan "Aşk-ı Memnu" dizisinde "Nihat Önal" kKarateriyle büyük bir beğeni toplamıştır. Bu dizi, Türkiye dışında birçok ülkede farklı dillerde yayınlanKara geniş bir izleyici kitlesi elde etmiştir.

Kişisel hayatında da başarılarıyla bilinen İlker Kızmaz, "Nefes: Vatan Sağolsun" filminin çekimleri sırasında tanıştığı Aslı Türkel ile 16 Haziran 2014 tarihinde evlenmiştir. Çiftin "Naz" adında bir kız çocukları bulunmaktadır. Ayrıca, İlker Kızmaz'ın Uzak Doğu sporlarına olan ilgisi, aikido, binicilik ve kite surfing gibi farklı aktivitelerle de kendini göstermektedir.

Kara

Kara dizisi konusu nedir?

Kara dizisi, 1998 yılında yaşanan bir cinayetin ardından yolları kesişen iki ailenin çocuklarının aşkını konu alıyor. Kara, babasının işlediği cinayet yüzünden yıllarca hapiste kalmış, çıktıktan sonra ise kendini hırsızlık yapKara geçindiren bir adamdır. Zeynep ise cinayetin mağdur ailesinin kızıdır.

Kara dizisi oyuncuları kimlerdir?

Kara dizisinin oyuncu kadrosunda İlker Kaleli, Öykü Karayel, İbrahim Çelikkol, Demircan Kaçel, Burak Yamantürk, İrem Sak, Defne Kayalar, Şifanur Gül, Cem Zeynel Kılıç, Tülin Özen, Mehmet Özgür, İlker Aksum gibi isimler yer alıyor.