Bist 100
10.771,36 0%
DOLAR
32,82 0,04%
EURO
35,24 -0,18%
ALTIN
2.437,21 -1,62%

Kansızlık sorununu kökünden çözüyor! Kan depolarını doldurup, demiri fullüyor: Her gün bir bardak...

Kansızlık derdiniz kalmayacak! Pekmez limon karışımını hemen deneyin, canınıza can katacak!

Yayın Tarihi: 17.11.2023 00:10
Güncelleme Tarihi: 17.11.2023 00:10

Kansızlık sorununu kökünden çözüyor! Kan depolarını doldurup, demiri fullüyor: Her gün bir bardak...

Diyetisyen Büşra Çalışkan, kansızlık sorununa karşı etkili bir doğal çözüm önerisiyle dikkat çekiyor. Sağlıklı yaşam ve beslenme konularında uzman olan Çalışkan, sosyal medya hesabı üzerinden paylaştığı bilgilerde, her sabah aç karna içilen pekmez ve limon karışımının kansızlık problemlerini ortadan kaldırabileceğini belirtiyor.

Çalışkan'a göre, pekmez içerdiği yüksek orandaki demir mineralleriyle biliniyor. Ancak, vücut tarafından daha etkili bir şekilde emilmesi için bu pekmeze C vitamini eklenmesi gerekiyor. C vitamini bakımından zengin olan limon da bu ihtiyacı karşılayabilecek bir doğal kaynak.

kansızlık pekmez limon

Uygulamalı olarak gösteren Çalışkan, önerdiği karışımın hazırlanışını şu şekilde anlatıyor: "1 yemek kaşığı pekmez içine 1 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu ekleyiniz ve karışımı 7 gün boyunca aralık vermeden sabah akşam birer kaşık tüketiniz. Gün içinde ihtiyacınız olan tüm vitaminleri tek seferde almış ve kan yapıcı hücrelerin sayısını artırarak anemi ya da kansızlık gibi hastalıkları önlemiş olacaksınız."

Çalışkan, uygulamanın 3 gün ara verilip tekrar devam edilmesini önererek, "Bu şekilde hızla kansızlığı önlemiş olursunuz" ifadelerini kullanıyor.

Kansızlık, birçok insanın karşılaştığı yaygın bir sağlık sorunudur. Bu doğal çözüm önerisi, pekmez ve limonun içerdikleri besin öğeleri ile vücudu destekleyerek, demir eksikliğinden kaynaklanan kansızlık sorununa karşı kolay ve doğal bir çözüm sunuyor. Ancak, herhangi bir sağlık sorunuyla karşılaşıldığında, uzman bir sağlık profesyoneli ile görüşmek her zaman önemlidir.