Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Jandarma 40 kişilik kadroyla personel ve memur alım ilanı açtı! İşte başvuru detayları ve şartları

Jandarma Genel Komutanlığı, 40 kişilik kadroyla personel ve memur alımı yapacağını duyurdu. Başvuru tarihleri, şartları ve kontenjan dağılımı merak ediliyor. İşte 40 kişilik kadroyla personel ve memur alımı ilanı hakkında bilmeniz gerekenler…

Yayın Tarihi: 08.12.2023 11:09
Güncelleme Tarihi: 08.12.2023 11:09

Jandarma 40 kişilik kadroyla personel ve memur alım ilanı açtı! İşte başvuru detayları ve şartları

Jandarma Genel Komutanlığı, 40 kişilik kadroyla personel ve memur alımı yapacağını duyurdu. Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında görevlendirilmek üzere çeşitli unvanda 29 devlet memuru ve 11 sözleşmeli personel alınacak. Başvuru tarihleri, şartları ve kontenjan dağılımı merak ediliyor. İşte 40 kişilik kadroyla personel ve memur alımı ilanı hakkında bilmeniz gerekenler…

JANDARMA PERSONEL VE MEMUR ALIMI KONTENJAN DAĞILIMI

Devlet Memuru Alımı: Jandarma Genel Komutanlığı, “Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” kapsamında J.Gn.K.lığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında çalıştırmak üzere açıktan temin yoluyla 29 devlet memuru alacak.

Sözleşmeli Personel Alımı: Jandarma Genel Komutanlığı, "657 sayılı Devlet Memurları Kanunu (4-B maddesi), Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığında İlk Defa Devlet Memurluğuna Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Yönetmelik” hükümleri doğrultusunda açıktan temin yoluyla J.Gn.K.lığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında çalıştırmak üzere 11 [9 destek personeli (hizmetli), 2 tekniker (Elektronik sistemler elemanı)] sözleşmeli personel alacak.

JANDARMA PERSONEL VE MEMUR ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Jandarma personel ve memur alımında adaylardan genel ve özel nitelikler istenecektir. Bu kapsamda genel olarak;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Kamu haklarından mahrum olmamak,

Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak,

Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek,

Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak,

Müracaatların son günü itibariyle (24 Aralık 2023) 18 yaşını tamamlamış olmak,

Türk Silahlı Kuvvetleri, J.Gn.K.lığı, S.G.K.lığı ile kamu kurum ve kuruluşlarından emeklilik, kendi isteği ile istifa ve sağlık nedenleri hariç herhangi bir nedenle çıkarılmamış olmak,

JANDARMA PERSONEL VE MEMUR ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ VE YÖNTEMİ

Jandarma personel ve memur alımı başvuruları ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup 15 gün içerisinde tamamlanması gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri: 8 - 24 Aralık 2023

Başvuru Yöntemi: Başvurular internet ortamında [Jandarma Vatandaş Bilgi Sistemi] üzerinden yapılacaktır. Başvuru yapacak adayların, sisteme kayıt olmaları ve başvuru formunu doldurarak başvurularını tamamlamaları gerekmektedir.

Jandarma personel ve memur alımı ilanı hangi tarihte yayımlandı?

Jandarma personel ve memur alımı ilanı 8 Aralık 2023 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlandı.

Jandarma personel ve memur alımı ilanı kaç kişilik kadro ile yapılacak?

Jandarma personel ve memur alımı ilanı 40 kişilik kadro ile yapılacak. Bunlardan 29’u devlet memuru, 11’i ise sözleşmeli personel olarak alınacak.

Jandarma personel ve memur alımı ilanı hangi unvanlarda yapılacak?

Jandarma personel ve memur alımı ilanı çeşitli unvanlarda yapılacak. Devlet memuru alımı için 2 Avukat, 1 Mühendis, 2 İstatistikçi, 4 Psikolog, 18 Uzman, 1 Diyetisyen, 1 Mütercim Arapça unvanları aranacak. Sözleşmeli personel alımı için ise 9 destek personeli (hizmetli), 2 tekniker (Elektronik sistemler elemanı) unvanları aranacak.

Jandarma personel ve memur alımı ilanı için KPSS şartı var mı?

Jandarma personel ve memur alımı ilanı için KPSS şartı bulunmaktadır. Adayların 2021-2022 yıllarında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavının (KPSS) (P3) puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir.