Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Konya, Kayseri bembeyaz bir sabaha hazır olun! Artıdan eksiye geçip tir tir titretecek

Son açıklama meteorolojiden geliyor. Yoğun kar yağışı başlıyor. Sıcaklıklar eksi sıfıra düşüyor. Sezonun ilk kar yağışının 19 Kasım'da İstanbul'un bazı bölgelerine yağması, kar yağışının tüm şehri etkisi altına alacağına dikkat çekti. Daha fazla kar ne zaman yağmaya başlayacak? Hangi illerde kar yağacak, İstanbul'da ne zaman ve hangi günler kar yağacak, illere göre en güncel haberlere ve hava durumu detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

Yayın Tarihi: 06.12.2023 15:19
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 15:19

İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Konya, Kayseri bembeyaz bir sabaha hazır olun! Artıdan eksiye geçip tir tir titretecek

Meteoroloji Bürosu tarafından son dakika uyarısı yapıldı. Bugün hava nasıl olacak? Yağmur mu yoksa kar mı yağacak? Her eyalet için hava tahmin raporu yayınlandı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) son değerlendirmelerine göre, yurdun kuzey, orta ve batı kesimlerinde hava parçalı bulutlu, Ege kıyılarında akşam saatlerine kadar sağanak yağış bekleniyor. Diğer yerlerde hava hafif bulutlu veya güneşli olacak. İç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde sis ve sis meydana gelebilir.

Yurt genelinde sıcaklıkların normallerden 4 ila 6 derece daha yüksek olması bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI

Rüzgârın güney yönlerden esmesi, Marmara kıyılarında ve Kuzey Ege kıyılarında hafif-orta-kuvvetli, zaman zaman da kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor.

Marmara Denizi kıyılarında ve Kuzey Ege Denizi'nde zaman zaman kısa süreli fırtınalar (40-70 km/saat) şeklinde kuvvetli güney rüzgarları beklendiğinden olumsuz etkilere karşı dikkatli olunması istendi.

MARMARA BÖLGESİ

Çanakkale'nin güney kıyı ilçeleri ile Balıkesir'in batı kıyı ilçelerinde parçalı bulutlu ve hafif yağmur bekleniyor. Rüzgarda. Kuvvetli güneybatı rüzgarları bekleniyor ve ara sıra kısa süreli fırtınalar (40-70 km/saat) beklenmekte.

EGE BÖLGESİ

Yer yer çok bulutlu bir hava beklenmekte. Akşam saatlerine kadar Ege kıyılarında aralıklı yağmur bekleniyor. Sabah ve akşam saatlerinde bölgenin içerisinde kalan kesimlerde yer yer pus ile sis beklenebilir.

AKDENİZ BÖLGESİ

Parçalı bulutlu olması bekleniyor. Sabah ve akşam saatlerinde bölgenin içerisinde kalan kesimlerde yer yer pus ile sis beklenebilir.

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı bulutlu olması bekleniyor. Sabah ve akşam saatlerinde bölgede zaman zaman pus ve sis beklenebilir.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Havanın bulutlu olması bekleniyor. Sabah ve akşam saatlerinde bölgenin içerisinde kalan kesimlerde yer yer pus ile sis beklenebilir.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ BÖLGESİ

Havanın bulutlu olması bekleniyor. Sabah ve akşam saatlerinde Sabah ve akşam saatlerinde bölgenin içerisinde kalan kesimlerde yer yer pus ile sis beklenebilir.

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, zamanla batısında kalan yerlerde bulutlu geçecek. Sabah ve akşam saatlerinde bölgede zaman zaman pus ve sis beklenebilir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

Havanın güneşli ve alçak bulutlu olması bekleniyor. Sabah ve akşam saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer pus ile sis bekleniyor.