Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

Fiat ucuz sedan otomobili piyasaya çıkarıyor! Egea'nın tahtını elinden alacak

Fiat, Türkiye pazarına yeni arabası Cronos ile giriş yapıyor! Egea'nın en büyük rakibi olacak! İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 09.11.2023 09:21
Güncelleme Tarihi: 09.11.2023 09:21

Fiat ucuz sedan otomobili piyasaya çıkarıyor! Egea'nın tahtını elinden alacak

Fiat markası, Türkiye otomobil pazarında önemli bir değişikliğe hazırlanıyor. Uzun yıllardır Egea modeliyle müşterilerine ulaşan İtalyan üreticisi, yakında bu modelin yerine yeni Cronos modelini sunmayı planlıyor.

Fiat Egea, Türkiye'de satışa sunulduğu günden bu yana uzun yıllar boyunca Fiat'ın bayrak modeli konumundaydı. Ancak artık Egea'nın ömrünün dolduğu değerlendiriliyor. Son dönemde özel bir versiyonla uğurlanan Egea'nın, 2025 yılını görmesi pek mümkün görünmüyor.

fiat cronos fiyat

Fiat'ın yeni Türkiye modeli olarak görülen Cronos, şu anda Avrupa pazarında satılmakta. Bazı ülkelerde ise Linea ismiyle satılan Cronos, Türkiye'ye de aynı isimle gelecek gibi görünüyor. Dış hatları itibariyle Linea'ya benzeyen ancak Egea'ya göre daha az albenili olan Cronos'un, Fiat'ın en uygun fiyatlı sedan modeli olması bekleniyor.

Fiat yetkililerinden alınan bilgilere göre, Cronos yakında Türkiye showroom'larında yerini alacak. Yeni modelin fiyatlandırılmasıyla ilgili net bir bilgi paylaşılmasa da, segmentinde en uygun fiyatlı sedan olmasının hedeflendiği belirtiliyor. Fiat tutkunlarının merakla beklediği Cronos'la ilgili tüm detayların ise önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.