Bist 100
9.814,19 0%
DOLAR
32,31 0,03%
EURO
34,71 -0,01%
ALTIN
2.419,99 0,35%

Fenerbahçe'de tarihi kongre: Ligden çekilme kararı 3 ay ertelendi

Fenerbahçe Spor Kulübü, 2 Nisan 2024 tarihinde Ülker Stadyumu'nda olağanüstü genel kurul gerçekleştirdi. Kongrede, Trabzonspor - Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylar, TFF'nin geç gelen disiplin sevkleri ve Süper Lig'de yaşanan gelişmeler sebebiyle ligden çekilme kararı oylandı.

Yayın Tarihi: 02.04.2024 21:33
Güncelleme Tarihi: 02.04.2024 21:33

Fenerbahçe'de tarihi kongre: Ligden çekilme kararı 3 ay ertelendi

Fenerbahçe'nin tarihi kongresinde alınan kararlar ve başkan Ali Koç'un açıklamalarıyla ilgili detaylar şu şekildedir:

Başkan Ali Koç, Trabzonspor - Fenerbahçe maçı sonrası yaşanan olaylar, TFF'nin geç gelen disiplin sevkleri ve Süper Lig'de yaşanan gelişmeler sebebiyle ligden çekilmeme kararı alındığını duyurdu. Ancak bu karar 3 ay ertelendi. Kongre, Süper Kupa finaline katılmama ve U19 takımıyla çıkma konularını oylamaya sunacak.

Koç'un açıklamaları şu şekilde:

"2 Nisan akşamına kadar Urfa seyahat planı yapmayın, bilet almayın diye. En sonunda 2 Nisan gecesindeyim. Aynı çağrıyı yine yapıyorum. Urfa'ya seyahat planı yapmayın, Süper Kupa biletlerini rezerve etmeyin. İki opsiyonumuz var, biri Süper Kupa maçına hiç çıkmamak birisi ise U19 ile çıkmak.

Yaptığımız görüşmelerde radikal bir karar alınacaksa Süper Kupa ile başlanmalı dendi. Ben buna arkadaşlarımla beraber sonuna kadar katılıyorum. İlkesel sebeplerle katılıyorum. Ülke puanı, vatan millet Sakarya diyeceksin, helal olsun diyeceksin, ondan sonra da 'rakibiniz kabul etmedi' diyeceksin. Karagümrük maçını tarihini değiştirelim diyeceksin, Karagümrük kabul etmezse ne olur diyoruz, hallederiz diyorlar. Karagümrük'ü hallediyorsunuz, Galatasaray'ı halledemiyorsunuz öyle mi! Sen buranın amirisin, vereceksiniz kararı geçeceksiniz. 15 Mart'a kadar Süper Kupa tarihini bekleseydiniz.

Lanetli midir nedir bu Süper Kupa, bir türlü dikiş tutturamadı. Avrupa'da oynayan, rakibimiz olan takımların federasyonları takvimi değiştirecek, bizim federasyonumuz vatan millet derken Süper Kupa tarihini değiştirmeyerek Fenerbahçe'nin hem şampiyonluk hem Avrupa yoluna taş koyacak.

Çıkmayalım diyen o kadar çok insan var ki. Bir karar vermeliyiz, Süper Kupa maçına hiç çıkmama veya U19'la çıkma. Süper Kupa'ya çıkmazsan Türkiye Kupası ve Süper Kupa'ya katılamama. Yöneticilere 1-3 yıl hak mahrumiyeti, bizi yakalamışken bırakmazlar. Mali açıdan çok büyük bir bedeli var mı, bilmiyoruz. Geliri yok, onu biliyoruz. Bütün organizasyon için yapılan masrafları karşılamak zorundayız."

Koç, yaşanan gelişmeler ve alınan kararlarla ilgili olarak Fenerbahçe camiasının sabrının taştığını ve artık yeter dedirttiğini vurguladı. Trabzonspor maçı sonrası yaşananlar ve federasyonun tutumunun camiayı derinden üzdüğünü ifade etti. Süper Kupa'ya çıkıp çıkmama konusunda ise net bir karar verilmesi gerektiğini belirtti.

Ali Koç'un açıklamalarıyla birlikte, Fenerbahçe'nin yaşadığı sıkıntılar ve alınan kararlar taraftarlar arasında geniş yankı bulmuş durumda.