Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Faturanızı siz değil devlet ödeyecek! Başvuru için son günler: Kaçıran hakkını kaybedecek

Ekonomik sorun yaşayanlara devlet desteği gelmeye devam ederken faturalar üzerinden yardımlar yapılacağı duyurudu. İşte başvuru tarihleri ve kimlerin yararlanabileceğine dair detaylar...

Yayın Tarihi: 06.12.2023 13:03
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 13:03

Faturanızı siz değil devlet ödeyecek! Başvuru için son günler: Kaçıran hakkını kaybedecek

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara bakanlıklardan doğal gaz fatura yardımı gelirken devlet desteği bu sene de sürerken doğalgaz faturalarından nasıl yararlanabileceği ve başvuru şartları araştırılmaya başlandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından her kış uygulanan doğal gaz tüketim desteğiyle fatura ödemeleri için başvurular başladı.

doğalgaz fatura kampanya

FATURA YARDIM BAŞVURULARI

Kış aylarında doğal gaz faturaları yüksek gelirken özellikle ekonomik durumu olmayanlar zorlanmaktadır. Buna karşılık devlet destekleri yapılırken fatura yardımı ödemeleri başlayarak dar gelirli ailelerin yükünün hafifletilmesi bekleniyor. Hükümet fatura yardımları ile yükü hafifletmek için doğalgaz yardım başvuruları yapılırken rakamlarda artış görüldü.

Aralık ayına girilmesiyle beraber en çok başvuru yapılan yardım desteklerinden olurken doğal gaz faturalar için başvurular e devlet üzerinden yapılmaktadır.

BAŞVURU ŞARTLARI

-TC vatandaşı olmak

-İkamet edilen ve başvurulan adreste doğal gaz aboneliğin olması

-Haneye gelen gelirin bakanlık üzeriden alt gelir sınırında yer alması.