Bist 100
10.471,32 0%
DOLAR
32,79 1,53%
EURO
35,16 0,53%
ALTIN
2.447,14 2,86%

Faizsiz evlilik kredisinde bilinmeyen detay! Herkese 150 bin TL yok: İşte o şok ayrıntı

Evlenmeyi bekleyen binlerce çift, 150 bin TL tutarındaki faizsiz kredinin verileceği günü bekliyor. Ancak her başvuruya evlilik kredisi verilmeyecektir. Faizsiz düğün kredisi almanın şartları haberimizde..

Yayın Tarihi: 08.11.2023 12:31
Güncelleme Tarihi: 08.11.2023 12:31

Faizsiz evlilik kredisinde bilinmeyen detay! Herkese 150 bin TL yok: İşte o şok ayrıntı

Evlilik kredileri ödenmeye başlamadan önce bile dolandırıcılar genç çiftleri tuzağa düşürmeye başladı. Faizsiz 150.000 TL borç almaya çalışarak tüm paranızı boşa harcamayın. Evlilik kredileri henüz geri ödenmeye başlanmamıştır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yeni evlileri, Bakanlığın adını kullanarak "düğün kredisi" sunduğunu öne süren sahte siteler hakkında uyardı. Düğün kredisi başvurusu yaptığınız site dolandırıcıların elinde olabilir.. Bakanlığın konuyla ilgili sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımda şöyle denildi:

“Gençlik ve Aile Bankası adına bazı kötü niyetli kişilerin vatandaşlarımızı aşağıdaki sahte sitelere yönlendirerek 'evlilik kredisi' vaadiyle para topladıkları gözlemlenmiştir. Vatandaşlarımızın, Bakanlığımız ve diğer yetkili resmi kuruluşlara ait, kaynağı bilinmeyen ve doğruluğu henüz teyit edilmemiş olan sahte internet sitelerine güvenmemeleri önemlidir. Vatandaşlarımızı dolandırmaya yönelik sahte sitelerin sorumluları hakkında suç duyuru başlatacağımızı kamuoyunun bilgilerine sunarız."

Faizsiz evlilik kredisinde bilinmeyen detay! Herkese 150 bin TL yok

Evlilik kredisi nasıl alınır? 150.000 TL faizsiz düğün kredisini kimler alabilir? Düğün kredisi ne zaman geri ödenmeye başlanacak? Düğün kredileri ile ilgili tüm sorularınızın yanıtları haberimizde...

Yeni evliler, Aile ve Gençlik Bankası aracılığıyla 2 yıl ödemesiz, 48 ay vadeli, %0 faiz oranlı 150.000 TL krediden yararlanabilecek. Ancak her aday bu krediden yararlanamayacak...

“Aile ve Gençlik Fonu Kurulmasına İlişkin Kanun Tasarısı Taslağı” TBMM Genel Kurul Başkanına iletildi. Evlilik kredisinde başvuru kriterlerinin belirlendiğini belirten Bakan Göktaş, başvuru tarihiyle ilgili açıklama yaptı. 150.000 TL devlet destekli faizsiz düğün kredisine 2023 yılı başvuru tarih ve şartlarına ilişkin detaylar aşağıda...

Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, TBMM'de bu araştırmanın aile eğitim programları ve evlilik öncesi eğitim programlarına katılanlara fayda sağlayacağını vurguladı. Göktaş, "Bütün çalışmalarımızı tamamladık, önümüzdeki günlerde Meclis'e sunacağız. İnşallah yılbaşından önce de bitmiş olacak." dedi.

Faizsiz evlilik kredisinde bilinmeyen detay! Herkese 150 bin TL yok

Kabine toplantısının ardından konuşan Bakan Göktaş, “Deprem bölgelerine yönelik pilot proje olarak hayata geçiriyoruz. Öncelikle oradaki gençlere destek olmak istiyoruz. O zaman uzatacağız." şeklinde ifadeler kullanırken söz konusu evlilik kredisinden ilk olarak deprem bölgesinde yaşayan gençlerin faydalanabileceğini söyledi.

Ayrıca krediden faydalanabilmek için yaş ile gelir şartları da getirildi. Evlilik kredisi: Evlenmek isteyen gençlerin zorunlu olarak 18 ila 27 yaş arasındaki yaş kriterlerini karşılaması gerekiyor. Deprem bölgelerinde ise düğün kredisine başvuran çiftler için herhangi bir yaş kriteri bulunmayacak.

Evlilik kredisi başvurularına ilişkin bildirimler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dijital ortamda yayınlanacak. Gençlerin durumları da açıklanacak. Koşulları karşılayan gençler, 2 yıl ödemesiz ve 4 yıl ödemeli 150 bin TL faizsiz krediden yararlanabilecek. Düğün kredisi geri ödemelerinin yeni yıl öncesinde Aralık ayında başlatılması bekleniyor.