Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Ender Saraç kimdir? Ender Saraç neden gündemde? Eşinden dayak mı yedi?

Ünlü diyetisyen ve beslenme uzmanı Ender Saraç, eşi Benan Saraç’ın kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek mahkemeye başvurdu. Ender Saraç kimdir, kaç yaşında, ne doktoru? İşte Ender Saraç’ın hayatı ve biyografisi,

Yayın Tarihi: 07.12.2023 15:35
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 15:35

Ender Saraç kimdir? Ender Saraç neden gündemde? Eşinden dayak mı yedi?

Diyetisyen ve beslenme uzmanı Ender Saraç, özel hayatında yaşadığı sorunlarla gündeme geldi. 10 yıl önce evlendiği iki çocuğunun annesi Benan Saraç’ın kendisine tekme tokat saldırdığını ve kravatla boynunu sıkarak nefes almasına engel olduğunu iddia eden Saraç, mahkemeye başvurarak eşi hakkında 1 ay uzaklaştırma kararı aldırdı. Benan Saraç ise iddiaları reddederek, eşinin kendisine psikolojik şiddet uyguladığını ve boşanmak istemediğini söyledi. Peki Ender Saraç kimdir, kaç yaşında, nereli, ne doktoru? İşte Ender Saraç’ın hayatı ve biyografisi., 

Ender Saraç’ın eşi Benan Saraç’ın şiddet iddiaları

Ender Saraç, eşi Benan Saraç’ın kendisine şiddet uyguladığını iddia ederek mahkemeye başvurdu. Ender Saraç’ın avukatlarının İstanbul Aile Mahkemesi’ne sunduğu dilekçeye göre, Ender - Benan Saraç çifti uzun süredir ayrı yaşıyordu. Ender Saraç’ın ayrı yaşadığı evine gelen Benan Saraç’ın evdeki eşyalara zarar verdiği öne sürüldü. Benan Saraç’ın ayrıca Ender Saraç’ın kliniğinde hakaretler ettiği, tehditte bulunduğu iddia edildi.

ender saraç

Ender Saraç’ın hayatı ve biyografisi

Ender Saraç, 1959 yılında İzmir’de doğdu. Bornova Anadolu Lisesi’ni ve sonra Ege Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Erzurum ili İspir ilçesi Kırık Nahiyesi ve köylerinde mecburi hizmetini yaptı. Çorlu’da askerliğini Alay Tabibi olarak bitirdikten sonra İzmir’de Aile Hekimliği ihtisasını tamamladı.

1990 yılından bu yana Ayurveda çalışmaları yapan Saraç, İzmir’den İstanbul’a geldiği ilk yıllarda Nükhet Duru ile beraber UNİFORM Sağlık ve Estetik Merkezi’nde çalıştı. Daha sonra Türkiye’nin ilk Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olan Hay Sağlık Merkezi’ni 1994’te kurdu, ve genişleterek bu güne kadar geldi. Ayrıca Türkiye’nin ilk Doğal Arınma Merkezi olan Ulus’taki Doğa Arınma Merkezi’nin de kurucularındandır.

Doğal ve Sağlıklı yaşamla ilgili Türkiye’nin ilk Türkçe kitabı olan Doğan yayıncılığın Ayurveda kitabı kısa sürede 14. baskı yaparak uzun süre en çok satan kitaplar arasında yer aldı. Türkiye’de Doğal ve sağlıklı yaşamla ilgili bilincin geliştirilmesi konusunda bahsedilen şirketler ve kitabın dışında çok sayıda Televizyon programı, Yazılı basın Röportajı, Seminer, Konferans ve Panellerle oldukça yoğun bir çalışma yapan Saraç, halen bir dönem kurduğu Doğal Tıp Derneği’nin Genel Başkanlığını da yürüttü.

Dr. Ender Saraç halen kendi kliniğinde görevine devam etmekte. Günümüzün sanat, politika ve iş dünyasından pek çok tanınmış kişi bu yöntem ile zayıflamakta, koruyucu hekimlik almakta veya hastalıklarına çare bulmaktadırlar. Ayurveda eğitimi ve Aile Hekimliği ihtisası olan Dr. Ender Saraç’ın ayrıca Sağlık Bakanlığından onaylı Akupunktur sertifikası da bulunmaktadır. 20 yılı aşkın bir süredir Vejeteryan olan Saraç, uzun süredir bazı spiritüel tekniklerin ileri aşamalarını da uygulamaktadır.

Ender Saraç’ın 2. kitabı olan Ayurveda Sağlıklı Zayıflama kitabı, 2002 yılında piyasaya çıktı ve kısa sürede 21 baskı yaparak Türkiye’nin en çok satan kitapları arasına girdi. Ve 2002 Nisan ayında 4 hafta süreyle Türkiye’nin en çok satan kitabı oldu. Ender Saraç aynı zamanda Türkiye’nin ilk diplomalı astrologlarından da olup Sağlık ve Astroloji alanında özel çalışmalar yapmaktadır. Doğal ve Sağlıklı yaşamanın ve Doğal Tıp alanındaki özel çalışmaların yanı sıra Dr. Ender Saraç’ın ayrıca Ruhsal Gelişim Spirütüel Teknikler ve Pozitif Enerji Teknikler üzerine çalışmaları da toplumun yoğun ilgisini çekmektedir.

Ender Saraç aynı zamanda CNN-Türk, TRT-1 ve TRT-int, ATV gibi çeşitli kanallarda düzenli programlarda yapmış ve dönem dönem toplum sağlığını ilgilendiren konularda TV programlarına devam etmektedir. Saraç aynı zamanda Vatan gazetesinin de yazarlarından olup halen sağlık yazılarına devam etmektedir. Ayrıca Shubuo ile beraber Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Zayıflama servislerinin içeriklerini de sağlamaktadır.

Ender Saraç’ın eşi Benan Saraç kimdir?

Ender Saraç, 2013 yılında Benan Saraç ile evlendi. Benan Saraç, Ender Saraç’ın ikinci eşidir. Ender Saraç’ın ilk eşi olan Sibel Saraç’tan 2009 yılında boşanmıştır. Benan Saraç, Ender Saraç’ın iki çocuğunun annesidir. Benan Saraç, eşi Ender Saraç’ın kendisine şiddet uyguladığı iddialarını reddederek, eşinin kendisine psikolojik şiddet uyguladığını ve boşanmak istemediğini söyledi.