Bist 100
9.347,17 0%
DOLAR
30,98 -0,09%
EURO
33,66 0,1%
ALTIN
2.004,26 -0,19%

En zeki kan grupları belli oldu! Bu kan grubuna sahip olanlar doğuştan şanslı

Japonya'da yapılan bir araştırmada kan grubunun kişilik özelliklerimizi belirlediği ortaya çıktı. Kan grubuna dayalı kişilik özellikleri hakkında tüm detaylar haberimizde..

Yayın Tarihi: 27.11.2023 20:30
Güncelleme Tarihi: 27.11.2023 20:30

En zeki kan grupları belli oldu! Bu kan grubuna sahip olanlar doğuştan şanslı

Çeşitli hastalıklara yakalanma riskinin kan grubuna bağlı olduğu bilinmektedir. Kan grubunun hayatımız üzerinde önemli bir etkisi olabilir. Japon kan grubu teorisi, kan grubunun kişilik özelliklerini belirlediğini belirtir. Kan istasyonu tipi teorisi 1930'lardan beri kullanılmaktadır. Bu teoriye göre ise kan grubunun insanların kişiliklerini ortaya çıkaran olumlu ve aynı zamanda olumsuz özellikleri vardır.

Kan gruplarının özellikleri, konuyla ilgili bir makale yazan Japonyalı profesör Tokeji Furukawa'nın sayesinde giderek daha popüler hale geliyor. Kategoriyi kişiliği inceleyen Yunan filozof Hipokrat'a dayandırdı. Furukawa'ya göre kişilik özellikleri safra, kan, balgam gibi vücut sıvılarıyla ilgilidir. Furukawa'ya göre her kan grubu kişinin kişiliğini etkiliyor.

En zeki kan grupları

"A Kan Grubunun Özellikleri"

A kan grubunu taşıyan kişiler yaratıcılık, zeka ve işbirliği gibi bazı olumlu özelliklerle ilişkilendirilirken, gerçekte inatçılık ve sinirlilik gibi olumsuz özelliklerle de ilişkilendirilir. Japonya'da A kan grubuna sahip kişilerin sayısının diğer kan gruplarına göre daha fazla olduğu söyleniyor.

0 Kan Grubunun Özellikleri

O Tipi insanlar güven, kararlılık ve dayanıklılığın yanı sıra sezgi ile karakterize edilir. Ayrıca, bencil ve istikrarsız oldukları da düşünülmektedir. Kan grubu A olan kişilerin özellikle bencil göründükleri söyleniyor.

AB Kan Grubunun Özellikleri

AB kan grubuna sahip kişilerin güçlü yönlerinin rasyonellik ve uyum sağlayabilme olduğu söylenirken, zayıf yönleri arasında kararsızlık ve eleştirellik durumunun yanı sıra unutkanlıkta yer alıyor. Bu kan grubunun hem A kan grubunun hem de B kan grubunun özelliklerine sahip olduğu yaygın olarak kabul edilmektedir. Bu kan grubu normalde nadir olduğundan, bu kan grubuna sahip kişilere Japonya'da oldukça değer verilmektedir.

En zeki kan grupları

B Kan Grubunun Özellikleri

B Tipi kişilerin güçlü, tutkulu, empatik, kararlı oldukları düşünülür ancak aynı zamanda bencil ve öngörülemez davranışlarıyla da tanınırlar. Bu kan grubuna sahip kişilerin kan grubu A olan kişilerle tutarsız olduğu söyleniyor.

"Kan grubuna göre hastalık riski"

Kan grubu A olan kişilerin mide kanseri ve kalp hastalığına yakalanma riskinin daha yüksek olduğu biliniyor. Kan grubu B olan kişilerde kalp hastalığı, yumurtalık kanseri riski de yüksektir. AB kan grubuna sahip kişilerin kalp hastalığına yakalanma riski daha yüksektir ve hamile kadınların preeklampsiye yakalanma riski daha yüksektir. Kan grubu 0 olan kişilerin ülser geliştirme, sivrisinek çekme ve Aşil tendonu yaralanmalarına yakalanma olasılığı daha yüksektir.