Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Ege Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alacak! Başvuru şartları ve detaylar yayımlandı

Ege Üniversitesi Hastanesi, çeşitli ünvanlarda sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvuru şartları ve süreci Resmi Gazete'de ilan edildi.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 11:55
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 11:55

Ege Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alacak! Başvuru şartları ve detaylar yayımlandı

Ege Üniversitesi Hastanesi, sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin esasların ek 2. maddesine göre, çeşitli ünvan ve niteliklerde sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvuru şartları ve süreci Resmi Gazete'de ilan edildi. İşte Ege Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alımı ilanıyla ilgili ayrıntılar...

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Ege Üniversitesi Rektörlüğü, Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (Üniversite Hastanesi) bünyesinde çalıştırmak üzere, aşağıda belirtilen ünvan ve niteliklerde sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Alım yapılacak personel pozisyonları, sayıları, öğrenim düzeyleri, KPSS puan türleri ve diğer şartlar Resmi Gazete'de yayımlanan ilanda yer aldı.

BAŞVURU ŞARTLARI VE SÜRECİ

Sözleşmeli personel alımı için başvuru şartları ve süreci şöyle:

• Başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinde belirtilen şartları taşıması, akıl hastalığı veya sağlık sorunu bulunmaması, askerlikle ilişiği olmaması, herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olması, 2022 yılında yapılan KPSS'ye girmiş olması, ilanda belirtilen öğrenim düzeyinden mezun olması, başvuru tarihinin son günü itibariyle aranan nitelikleri taşıması ve belgelendirmesi gerekmektedir.

• Başvurular, ilanın Resmi Gazete'de yayımlandığı günü izleyen 15 gün içinde (04.12.2023 - 18.12.2023 tarihleri arası) Ege Üniversitesi'nin resmi web sitesi olan [buradan] online olarak yapılacaktır. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru formunun hatalı, eksik veya ilanda belirtilen hususlara uygun olmaması halinde başvuru işleme alınmayacaktır. Başvuru evrakları adaylara iade edilmeyecektir.

• Başvuru şartlarını taşıyan adaylar arasından, alım yapılacak ünvanlar için belirlenen KPSS puan türüne göre en yüksek puandan başlamak üzere sıralama yapılacak ve alım yapılacak personel sayısının beş katı kadar yedek aday belirlenecektir. Başvuru sonuçları, asil ve yedek listeler halinde Ege Üniversitesi'nin resmi web sitesinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca yazılı bir tebligat yapılmayacaktır.

• Atanmaya hak kazanan adayların listesi, işe başlamaları için gerekli evrak, başvuru zamanı ve yeri vb. bilgilerin tamamı Ege Üniversitesi'nin resmi web sitesinde duyurulacaktır. Belirtilen sürede belge tesliminde bulunmayan adaylar atanma hakkını kaybedecek ve yedek adaylara geçilecektir. Atanmaya hak kazanan adaylardan sağlık durumlarına ilişkin olarak yazılı beyan ve sağlık raporu istenecektir.

• Atanmaya hak kazanan adaylarla hizmet sözleşmesi yapılacak olup, hizmet sözleşmesinde yer alan ve birimlerince kendilerine bildirilen görev yetki ve sorumluluklarını yerine getirmeyen adayların hizmet sözleşmesi yenilenmeyecek veya feshedilecektir.

D) İletişim Bilgileri:

Adres : Ege Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü (Üniversite Hastanesi) Başhekimlik Binası 2. Kat Sözleşmeli Personel Birimi - Bornova / İZMİR

Detaylı Bilgi İçin : (0232) 390 1959-1976-1977

Başvuru Tarihleri : 04.12.2023 - 18.12.2023 (Mesai bitimi 17.00)

E) Sıkça Sorulan Sorular:

• Ege Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alımı ilanına nereden ulaşabilirim?

Ege Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alımı ilanına Ege Üniversitesi'nin resmi web sitesi veya Resmi Gazete'nin 4 Aralık 2023 tarihli sayısından ulaşabilirsiniz.

• Ege Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alımı için hangi KPSS puan türü geçerli?

Ege Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alımı için lisans mezunları için KPSS B grubu (P3) puanı, ön lisans mezunları için KPSS (P93) puanı, ortaöğretim veya dengi okul (lise) mezunları içinse KPSS (P94) puanı geçerli olacaktır.

• Ege Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alımı için başvuru yaparken hangi belgeleri yüklemem gerekiyor?

Ege Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alımı için başvuru yaparken aşağıdaki belgeleri yüklemeniz gerekmektedir:

• Başvuru Formu (Resmi Sitemizde yer alan form doldurulacaktır)

• Diploma Fotokopisi veya Mezuniyet Belgesi (e-Devletten alınacaktır.)

 

• Fotoğraf (1 Adet)

 

• KPSS Sonuç Belgesi

 

• Kimlik Fotokopisi

 

• Adli Sicil Kaydı (e-Devletten alınacaktır.)

 

• İkametgah Belgesi (e-Devletten alınacaktır.)

 

• Erkeklerde askerlik durumunu gösteren belge (e-Devletten alınacaktır.)

 

• Ege Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alımı için başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?

 

Ege Üniversitesi Hastanesi sözleşmeli personel alımı için başvuru sonuçları, asil ve yedek listeler halinde, başvuru tarihinden itibaren 15 iş günü içerisinde Ege Üniversitesi'nin resmi web sitesinde ilan edilecektir. Adaylara ayrıca yazılı bir tebligat yapılmayacaktır.