Bist 100
10.643,58 3%
DOLAR
32,21 -0,22%
EURO
35,12 -0,22%
ALTIN
2.492,01 1,55%

Dolar ve altın biriktirenler bayramı yaşayacak! Uzman isim tarih verdi: Uçuşa geçecek

Altın ve piyasa uzmanı İslam Memiş dolar ve altın hakkındaki tahminlerini açıkladı.

Yayın Tarihi: 07.11.2023 17:40
Güncelleme Tarihi: 07.11.2023 17:40

Dolar ve altın biriktirenler bayramı yaşayacak! Uzman isim tarih verdi: Uçuşa geçecek

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş,

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, 30 Ekim - 3 Kasım işlem haftasındaki borsa, dolar, euro, gram altın, ons altın ve gram gümüş ile ons gümüş görünümlerini, dalgalanmaları değerlendirdi. Memiş, önümüzdeki haftalara dair beklentilerini de rakamsal bazda açıkladı. İşte detaylar...

alın

ALTIN VE PARA PİYASALARI UZMANI MEMİŞ'TEN PİYASA TAHMİNLERİ

Gram altın için "bize hayırlı cumalar" dedi ifadelerini kullanan İslam Memiş, tahminini takipçileri ile paylaştı. Borsa İstanbul için kasım ayındaki sert dalgalanmalı tahminleri ise dikkat çekti. Borsa İstanbul'un 7705 puandan haftayı tamamladığını belirten Memiş, kasım ayının zor bir dönem olacağına işaret etti. Özellikle 7200 ve 7800 puanlarını gördüğü bu haftada 7500 altına inilmeden alım yapmama konusundaki düşüncesini dile getirdi.

Dolar kuru konusunda da öngörülerde bulunan Memiş, doların güçlü olduğunu ve bu yükselişin sürmesini beklediğini ifade etti. Ayrıca, euro/dolar paritesi ve dolar endeksi hakkında da değerlendirmelerde bulundu.

Ons altın ve gram altın için tahminlerde bulunan uzman, altın fiyatlarının dalgalı bir seyir izlediğini ve 1960 veya 1930 seviyelerine çekilmesi durumunda alım yapabileceğini ifade etti. Ons gümüş ve gram gümüşte ise yükseliş beklediğini dile getiren Memiş, belli seviyelere dikkat çekti ve bu seviyelere ulaşılırsa yatırım yapılabilir dedi.

Sonuç olarak, İslam Memiş, dolar, altın, gümüş, ve borsa gibi piyasaların gelecek dönemdeki performansı hakkında değerlendirmelerde bulunurken, yatırımcılara dikkatli ve analitik bir yaklaşım benimsemelerini önerdi.

NOT: BU HABERLER BİR YATIRIM TAVSİYE NİTELİĞİNDE DEĞİLDİR. HABER SİTEMİZ YAPILACAK YATIRIMLAR VE SONUCUNDA OLUŞACAK ZARARLARDAN HİÇ BİR SORUMLULUK KABUL ETMEMEKTEDİR.