Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Devlet korumasında yetişen gençlere kamuda iş imkanı! Son gün 15 Aralık

Gençlerin devlet korumasında yetişmeleri ve ardından kamuda istihdam edilmeleri için fırsatlar devam ediyor. Bu kapsamda, devlet korumasındaki gençler, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışma şansına sahipler. Tercih işlemleri, 15 Aralık tarihine kadar devam edecek. Bu süreç, gençlere kendi alanlarında mesleki gelişim sağlama ve topluma daha etkin bir şekilde katılma imkanı sunuyor. Kamu kurumları, gençlerin niteliklerine uygun pozisyonlarda istihdam ederek sosyal sorumluluklarını yerine getiriyor ve bu gençlerin kariyer yolculuklarına destek oluyor.

Yayın Tarihi: 04.12.2023 13:41
Güncelleme Tarihi: 04.12.2023 13:41

Devlet korumasında yetişen gençlere kamuda iş imkanı! Son gün 15 Aralık

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet korumasından çıkan hak sahibi 1044 gence kamuda istihdam imkanı sağlıyor. Tercih işlemleri 15 Aralık’a kadar e-Devlet üzerinden yapılacak.

Tercih kılavuzu yayımlandı

Bakanlıktan yapılan duyuruya göre, bakanlığa bağlı kurumlarda yetişen hak sahibi 1044 genç, kamu kurum ve kuruluşlarında görev alacak.

Bu amaçla tercih işlemleri 15 Aralık saat 23.59’a kadar https://www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Hak sahiplerinin tercihlerini yapabilmeleri için e-Devlet Kapısı’na giriş şifresine ihtiyaçları var. Bu şifreyi daha önce edinenlerin tekrar şifre almalarına gerek yok. E-Devlet Kapısı giriş şifresi olmayanlar ise PTT şubelerinden şifre temin edebiliyor.

Hak sahipleri, tercih kılavuzuna Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sayfası https://www.aile.gov.tr veya https://www.turkiye.gov.tr adresinden erişebilecek.

Yılda üç kez atama yapılıyor

Bakanlık, Sosyal Hizmetler Kanunu gereğince devlet korumasında büyüyen gençleri kamuda istihdam ediyor. Bu kapsamda yılda üç kez mayıs, eylül ve aralık aylarında kamu kurum ve kuruluşlarına atama gerçekleştiriliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, devlet korumasından çıkan hak sahibi gençlere kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam imkanı sağlıyor. Bu amaçla tercih işlemleri 15 Aralık’a kadar e-Devlet üzerinden yapılacak.

Devlet korumasından çıkan gençler hangi kurumlarda çalışabilecek?

Devlet korumasından çıkan gençler, tercih kılavuzunda belirtilen kamu kurum ve kuruluşlarında çalışabilecek. Tercih kılavuzu Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının internet sayfası veya e-Devlet Kapısı’ndan ulaşılabilecek.

Devlet korumasından çıkan gençlerin tercih işlemleri nasıl yapılacak?

Devlet korumasından çıkan gençlerin tercih işlemleri 15 Aralık saat 23.59’a kadar https://www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak. Hak sahiplerinin tercihlerini yapabilmeleri için e-Devlet Kapısı’na giriş şifresine ihtiyaçları var. Bu şifreyi PTT şubelerinden alabilirler.