Bist 100
10.739,94 2%
DOLAR
32,78 0,84%
EURO
35,31 0,75%
ALTIN
2.474,64 2,24%

Daha az kombi yakarak daha çok ısınmak mümkün! Hem faturayı düşürecek hem de evi hamama çevirecek pratik formül

Kışın doğalgaz faturanızı düşürebilirsiniz! Enerji verimliliği uzmanlarının tavsiyeleri ve yalıtım yolları ile daha sıcak bir kışa hazırlanın. İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 18.11.2023 01:16
Güncelleme Tarihi: 18.11.2023 01:16

Daha az kombi yakarak daha çok ısınmak mümkün! Hem faturayı düşürecek hem de evi hamama çevirecek pratik formül

Kasım ayına girdik ve hava giderek soğuyor. Doğalgaz fiyatlarındaki artış nedeniyle bu kışın soğuk geçeceği bilgisini alan vatandaşlar tedirginlik yaşadı. İşte faturanızı yarı yarıya düşürmek ve daha konforlu ısınmanın formüllerini sizler için derledik. Detaylar haberimizde...

su

KIŞIN UCUZA ISINMANIN YOLU ORTAYA ÇIKTI: BU YÖNTEMLE DOĞAL GAZ FATURANIZI YARIYA DÜŞÜREBİLİRSİNİZ

Kış başladı ve soğuklar hissedilir hale geldi. Bu arada doğalgaz faturanızı artırmadan evinizi ısıtmanın yeni yolları ortaya çıktı. Tüm detaylar haberimizde...

Haberler Soğuk rüzgârın en üst seviyede hissedilmesini engellemek için kış en üst seviyeye ulaştı. Evinizi ısıtmak için artık kombinizi maksimum seviyeye ayarlamanıza gerek yok. Bazı basit ev önlemlerini ve ısıtma ipuçlarını biliyorsanız, kış aylarında enerji tasarrufu yapmak daha kolay olacaktır.

Doğalgaz faturanızdan tasarruf etmenize yardımcı olacak doğal yöntemleri kullanarak evinizde doğal gaz maliyetlerinizi azaltabilirsiniz. Bu kışı geçirmenizi daha ekonomik ve konforlu hale getirmek için evinizin yalıtımına yönelik bazı önemli ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

DAHA KALIN PERDELER KULLANMAK: Evinizin pencere ve balkon kapılarının etrafındaki kalın perdeler hava akışını azaltarak iç mekân ısısının kaçmasını ve soğuğun dışarıdan girmesini engelleyebilir.

Fon perdeleri, tavana kadar uzanan ve perde ile balkon kapısı arasındaki hava akışını kontrol eden kalın bir yapıya sahip olduğundan, özellikle kış aylarında evinizin sıcak kalması açısından oldukça etkilidir.

HER ZEMİNDE HALI BULUNDURMAK: Evde dolaşırken ayak tabanlarınıza bulaşan soğukluğu azaltmak için her türlü zeminde halı kullanmak önemlidir. Ayrıca yerden gelen soğuk hava halının altında hapsolarak iç mekandaki soğuğun hissedilmesini zorlaştırır.

ALÜMİNYUM PANELLER KULLANMAK: Radyatörün veya radyatörün arkasına alüminyum plaka takılması, soğuk havanın duvar ile radyatör arasında geçişini önler ve ısının odada tutulmasına yardımcı olur. Bu yöntem, alüminyum paneller tarafından emilen ısının odaya geri döndürülmesiyle ısıtmayı kolaylaştırır. Bu avantajdan yararlanmak için pahalı alüminyum panellere yatırım yapmanıza gerek yok. Alüminyum folyo kaplı kartondan kendi panelinizi kolaylıkla yapıp radyatörün arkasına yapıştırabilirsiniz.

KAPI VE PENCERE BANTLARI KULLANMAK: Kapı ve pencere menteşeleri iki farklı tipte mevcuttur: köpük ve kauçuk; bunlar soğuk dış havanın sızma riskini büyük ölçüde azaltabilir. Kapı ve pencerelerin kenarları bu bantla kapatılarak boşluk kalmaz ve dışarıdan soğuk hava girişi tamamen engellenir.