Bist 100
10.722,08 0%
DOLAR
32,21 0,01%
EURO
35,04 0,07%
ALTIN
2.518,6 1,22%

Çocuklu kadınlara aylık 7 bin TL devlet destek! SGK taşın altına elini koydu

Sosyal Güvenlik Kurumu, annelere yönelik yeni bir destek programı başlatıyor. Bu program kapsamında, çocuk sahibi annelere aylık 7 bin TL tutarında bakım desteği sağlanacak. Bu destek, tam 12 ay boyunca her ay düzenli olarak annelerin banka hesaplarına aktarılacak. Devletin sağladığı bu bakıcı yardımının tüm ayrıntılarına haberimizden ulaşabilirsiniz.

Yayın Tarihi: 17.04.2024 13:10
Güncelleme Tarihi: 17.04.2024 13:10

Çocuklu kadınlara aylık 7 bin TL devlet destek! SGK taşın altına elini koydu

Avrupa Birliği’nin finansal katkısıyla, Sosyal Güvenlik Kurumu annelere özel bir yardım programı sunuyor. Bu program dahilinde, çocuk sahibi anneler için aylık 7 bin TL’lik bir bakım desteği öngörülmüş durumda. Bu destek, her ay düzenli olarak ve toplamda 12 ay süresince annelerin hesaplarına yatırılacak. SGK’nın sağladığı bu önemli yardımın başvuru koşulları ve detayları ise merak edilen konular arasında yer alıyor. Çocuk sahibi anneler için hazırlanan 7 bin TL’lik nakdi desteğin başvuru süreci ve gereklilikleri hakkında tüm merak edilenler haberimizde... ANNE YARDIM PROGRAMI

AB FONLU AİLE DESTEK PROGRAMI

Avrupa Birliği’nin mali desteğiyle hayata geçirilen yeni bir girişim, çocuk sahibi annelere maddi yardım sağlıyor. 

Bu yardım, “Kadınların İş Gücüne Katılımının Artırılması ve Nitelikli Çocuk Bakım Hizmetlerinin Geliştirilmesi” projesinin bir parçası olarak, aileler ve bakıcılar için aylık 7 bin TL’lik bir destek sunuyor.

Projenin ikinci aşamasıyla birlikte, anneler için başvurular yeniden açılmış bulunuyor.

SGK ÇALIŞAN ANNE YARDIM PAKETİ

SGK'DAN YENİ YARDIM PAKETİ

Avrupa Birliği’nin desteğiyle, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından annelere ve bakıcılara yönelik bir finansal yardım programı hayata geçiriliyor. “Kayıtlı Kadın İstihdamını Artırma ve Eğitimli Çocuk Bakıcılarını Destekleme Projesi” kapsamında, İstanbul, Ankara ve İzmir’de ikamet eden 0-36 aylık çocuk sahibi anneler, başvurularını yaparak hem kendileri için hem de bakıcıları için aylık 3 bin 500 TL’lik bir destekten faydalanabilecekler.

Çalışma yaşamından geri kalmamaları için annelere sunulan bakım desteği, 12 aylık bir süre zarfında SGK aracılığıyla hesaplara düzenli olarak yatırılacak. Her ay annelerin hesaplarına 325 Euro karşılığı yaklaşık 7 bin TL tutarında bir nakdi yardım sağlanacak.

ÇALIŞAN ANNE

AB DESTEKLİ BAKIM TEŞVİK PROGRAMI

Ülkemizde, Avrupa Birliği’nin sağladığı mali katkı ile gerçekleştirilen bir proje, eğitimli ve sertifikalı bakıcıları desteklemeyi ve annelerin iş hayatından kopmamasını hedefliyor. 

Bu çerçevede, her ay annelere ve bakıcılara Sosyal Güvenlik Kurumu aracılığıyla 3 bin 500’er TL olmak üzere toplamda 325 Euro değerinde nakdi yardım sağlanacak. Bu sayede, hem nitelikli bakıcıların teşvik edilmesi hem de kadınların iş gücüne katılımının artırılması amaçlanıyor.