Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Cildi süt gibi beyazlatan maske! Güzellik merkezleri bu sırrı bilmenizi asla istemeyecek!

Cilt beyazlatma için doğal yöntemler arıyorsanız bu haber tam size göre! Tüm detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 06.12.2023 10:03
Güncelleme Tarihi: 06.12.2023 10:03

Cildi süt gibi beyazlatan maske! Güzellik merkezleri bu sırrı bilmenizi asla istemeyecek!

Bu doğal maskelerle cilt beyazlatma işlemlerinizi doğal yöntemlerle yapabilirsiniz! Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

CİLT BEYAZLATMA YÖNTEMLERİ

Cilt beyazlatmak için doğal yöntemler arıyorsanız bu haber tam size göre! İşte o doğal maske tarifleri;

-Avokado ve havuç maskesi yapmak için sebzeleri haşlayıp püre haline getirmeniz gerekir. Püre haline getirdikten sonra içine bir yemek kaşığı bal ve bir yumurta akı eklenir ve krem kıvamı elde edilir. Bu krem haftada 1 kez cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir. Daha sonra ılık suyla yıkanır.

cilt beyazlatma için doğal yöntemler

-Zerdeçal maskesi de güneş lekesi sebebiyle yaşanan kararma ve solmalara iyi gelir. İlk olarak bir yemek kaşığı zerdeçal üstüne birkaç damla limon sıkılır ve krem kıvamı elde edilir. Krem haftada iki kere beyazlaması istenen bölgelere sürülür. Ilık suyla durulanır ve ciltte açılma sağlanır.

-Gül suyu kullanarak cildinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda gül suyu hücrelerin yenilenmesini ve canlı görünmesini sağlar.

-Bir kaşık Hindistan cevizi yağına birkaç damla limon sıkıp karıştırarak beyazlamasını istediğiniz bölgeye sürüp 15 dakika bekletebilirsiniz. Bu şekilde güneşten kararan bölgelerde renk açılması sağlarsınız. Ilık suyla durulama yapabilirsiniz.

-Toz şeker limon suyuyla karıştırılarak beyazlaması istenen bölgeye sürülür ve her hafta uygulanır. Bu şekilde cilt renginde açılma meydana gelir.

-Bal cilde peeling etkisi oluşturduğu için ölü derilerin kolaylıkla atılmasını sağlar. Kararma olan yere bal uygularsanız zamanla rengi açılır. Bir kaşık bala bir kaşık tarçın eklenir ve karıştırılarak beyazlaması istenen bölgeye sürülür. Birkaç hafta düzenli olarak kullandıktan sonra renklerin açıldığını görebilirsiniz.

-Çiğ patatesleri rendeleyip balla karıştırarak cildinize her hafta sürebilirsiniz. Özellikle de koltuk altı ve boyun bölgesinde kullanabilirsiniz. Bir çiğ patates rendesi için bir yemek kaşığı bal kullanılabilir. Bu teknik soğuk kompres şeklinde uygulanabilir.

-Limon da rengi koyulaşan bölgelere düzenli olarak sürülür ve ılık suyla durulanırsa renginde açılma olur.

-Bir miktar yoğurt içine sirke eklenip yüze uygulanırsa cildin nemlenmesi ve cilt renginin açılması sağlanabilir.

-Karbonat ve süt karıştırılarak lapa haline getirilir ve beyazlaması istenen bölgeye uygulanır.

-Domates de doğal bir cilt beyazlatma yöntemlerindendir. Domates iyice yıkandıktan sonra mikserden geçirilir ve posanın içine hamur olana kadar un eklenir ve maske şeklinde cilde sürülür. 5 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulanır. Bu yöntemle cilt renginizi açabilirsiniz.