Bist 100
9.347,17 0%
DOLAR
30,99 -0,06%
EURO
33,64 0,16%
ALTIN
2.005,45 -0,13%

Can Gürzap'ın İlk Eşi Elif'in Annesi Arsen Gürzap Kimdir?: Arsen Gürzap Tiyatro, Sinema ve Dizi Oyuncusu, Yönetmen ve Eğitmen

Arsen Gürzap, Türk sanat dünyasının önemli isimlerinden biridir. Tiyatro, sinema ve dizi oyunculuğunun yanı sıra yönetmenlik ve eğitmenlik de yapan Arsen Gürzap, 77 yaşında ve aslen Ankara'lıdır. Can Gürzap ile evli olan Arsen Gürzap'ın Elif Gürzap adında bir kızı vardır. Peki Can Gürzap'ın ilk eşi Arsen Gürzap kimdir?

Yayın Tarihi: 01.12.2023 18:45
Güncelleme Tarihi: 01.12.2023 18:45

Can Gürzap'ın İlk Eşi Elif'in Annesi Arsen Gürzap Kimdir?: Arsen Gürzap Tiyatro, Sinema ve Dizi Oyuncusu, Yönetmen ve Eğitmen

Arsen Gürzap, 11 Ekim 1946 tarihinde Ankara'da doğdu. Babası Gürcü kökenli olan Gürzap, Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Yüksek Bölümü'nden mezun oldu. Sanat hayatına Ankara Devlet Tiyatroları'nda hem oyuncu hem de yönetmen olarak başladı. 1987'den bu yana İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda görev yapmaktadır. Tiyatro İstanbul'da da bir süre çalışan sanatçı, MSÜ Tiyatro Bölümü'nde de dersler vermiştir. Eşi Can Gürzap ile birlikte Dialog adlı okulun kurucu kadrosunda yer alan Arsen Gürzap, sunuculuk, güzel konuşma, insan ilişkileri eğitmeni olarak dersler vermektedir.

can gürzap

Birçok Oyunda Rol Aldı veya Yönetti

Arsen Gürzap, tiyatro sahnesinde birçok oyunda rol aldı veya yönetti. Giydirici, Orkestira, Vişne Bahçesi, Deli İbrahim, Cadı Kazanı, Öfke, Düşüş, İnsandan Kaçan, Hedda Gabler, Pof ile Paf, Antigone, Truva Savaşı Olmayacak, Kösem Sultan, Lysistrata, Altı Kişi Yazarını Arıyor, Afife Jale, Savaş Yorgunu Kadınlar, Kırmızı Kara Ağaç, Tuhaf Bir Çift, İdeal Bir Koca gibi oyunlarda oyuncu veya yönetmen olarak görev yapan Arsen Gürzap, aynı zamanda Perde Arkasından, Söz Söyleme ve Diksiyon, Konuşan İnsan gibi kitaplar da yazmıştır.

Sinema ve Televizyon Dünyasında da Yer Aldı

Arsen Gürzap, sinema ve televizyon dünyasında da birçok projede yer aldı. 1973 yılında Bir İntihar isimli filmle kameralar karşısına geçen sanatçı, daha sonra Yorgun Ölüm, Metres, Yangın, Ateşten Günler, Kartallar Yüksek Uçar, Bir Aşk Uğruna, Yorgun Savaşçı, Ağrı'ya Dönüş, İlk Aşk, Beyaz Yalanlar, Seni Yaşatacağım, Aşk ve Gurur, Medcezir, Bir Avuç Deniz, Gelecekten Bir Gün, Servet, Güllerin Savaşı, Ağlatan Dans, Küçük Hanımefendi gibi filmler ve dizilerde rol aldı. Arsen Gürzap, son olarak Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinde Rüstem karakterini canlandıran eşi Can Gürzap'a destek olmak için sete gittiğini söylemiştir.

can gürzap

Seslendirme Çalışmaları da Yaptı

Arsen Gürzap, seslendirme çalışmaları da yapan bir sanatçıdır. O Kadın, On Kadın, Aşkın İlk Yarısı, Çıplak Vatandaş, Postacı, Kaşık Düşmanı, Denize Hançer Düştü, Karılar Koğuşu gibi filmlerde ve Belene, Üç İstanbul gibi dizilerde seslendirme yapan Arsen Gürzap, son yıllarda en ses getiren seslendirme çalışması LÖSEV Lösemili Çocuklar Vakfı'nın tanıtım filmleri olmuştur.

Ödülleri

Arsen Gürzap, sanat hayatı boyunca birçok ödüle layık görülmüştür. Sanat Sevenler Derneği tarafından Pof ile Paf, Altı Kişi Yazarını Arıyor, Öfke gibi oyunlarındaki performansıyla övgüye değer görülen Arsen Gürzap, ayrıca İnsandan Kaçan oyunundaki başarısıyla en iyi kadın oyuncu ödülünü almıştır.

Arsen Gürzap kaç yaşında? 

Arsen Gürzap 77 yaşındadır.

Arsen Gürzap nereli? 

Arsen Gürzap Ankara doğumludur.

• Arsen Gürzap'ın eşi kim? 

Arsen Gürzap'ın eşi Can Gürzap'tır.

• Arsen Gürzap'ın kızı kim? 

Arsen Gürzap'ın kızı Elif Gürzap'tır.

• Arsen Gürzap hangi dizilerde oynadı? 

Arsen Gürzap, Bir İstanbul Masalı, Kurtlar Vadisi Pusu, Medcezir, Küçük Hanımefendi, Güllerin Savaşı, Servet gibi dizilerde oynadı.