Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Çamaşır suyu kokusunu 20 saniyede yok ediyor! Hayat kurtaran pratik çözüm

Çamaşır suyunu sizde sık kullanıyor ve sonra kokusu nasıl çıkacak diye düşünüyorsanız... İşte çözümü

Yayın Tarihi: 15.12.2023 00:15
Güncelleme Tarihi: 15.12.2023 00:15

Çamaşır suyu kokusunu 20 saniyede yok ediyor! Hayat kurtaran pratik çözüm

ÇAMAŞIR SUYU KOKUSU ÇIKARMANIN YOLLARI

Ev hanımlarının en sık kullandıkları kimyasal deterjanların başında gelen Çamaşır suyu kokusu ile ev hanımlarının korkulu rüyasıdır. Çünkü ele ya da eve sindiği zaman kokusu kolay kolay çıkmayan bu deterjan hem sizin hem de çevrenizdeki kişilerin rahatsız olmasına neden olabilir. İşte tüm detayları ile hem ele hem de eve sinen çamaşır suyu kokusundan kurtulmanın yolları…..

çamaşır suyu

Çamaşır suyu, evlerimizde özellikle tuvalet banyo mutfak gibi yoğun kirlerin olduğu yerlerde temizleme aracı olarak kullanılmaktadır. Ancak kokusu oldukça rahatsız edici olan bu deterjanın solunması sağlık açısından da bir hayli tehlikelidir. Bu nedenle temizlik esnasında ve sonrasında kapı ve pencerelerin açık olduğundan ve bu kokusunu uzun süre içinize çekmediğinizden emin olmalısınız. İçeriğindeki kimyasallar nedeni ile özellikle solunum yolunu tahriş eden ve tıkayan çamaşır suyu temizlikten sonra kokusu kalıcı olduysa bundan da kurtulmakta oldukça kolaydır. ÇAMAŞIR SUYU KOKUSU ELİNİZE SİNDİYSE….

Temizlik yaparken elinize sinen çamaşır suyu kokusundan kurtulmak için avucunuza karbonat dökün ve elinizi karbonatla ovuşturun. Karbonat bilindiği üzere kötü kokuları hapsetme özelliğine sahiptir. Karbonat gibi yine limonda elinize sinen kokuları çıkarmakta oldukça barılıdır. Elinize limon sıkabilir ya da limon içerikli sabunla da yıkayabilirsiniz. Yine sirke de kötü kokuları çıkarıcı etkiye sahiptir. Bi miktar suya sirke ve limon suyu ekleyin daha sonra ellerinizi 3 dakika boyunca bu suda bekletin. Elinizdeki kokuların çıktığını fark edeceksiniz.

ÇAMAŞIR SUYU KOKUSU EVİNİZE SİNDİYSE….

Evde oluşan çamaşır çamaşır suyu kokusundan kurtulmak için ise Kese

İçlerinde evin farklı yerlerine karanfil, lavanta veya sabun koyabilirsiniz. Ya da lavanta yağı nane yağı, çay ağacı yağı, okaliptüs yağı gibi kokusu güçlü yağlardan faydalanarak bunları pamuğa damlatıp evin belirli yerlerine yerleştirebilirsiniz. Ya da bu yakğları su ile seyreltim oda kokusu olarak da kullanabilirsiniz. Yine elde olduğu gibi evlerinizde de karbonatı kullanarak kokudan kurtulabilirsiniz.