Bist 100
10.676,65 1%
DOLAR
32,25 0,14%
EURO
35 0,27%
ALTIN
2.406,76 0,37%

Cam ocakları yıpratmadan pırıl pırıl temizliyor! Bu yöntem lekeleri silgi gibi silecek

Cam ocaklarınızı pırıl pırıl yapacak yöntem bulundu! İşte yapmanız gerekenler...

Yayın Tarihi: 04.01.2024 19:54
Güncelleme Tarihi: 04.01.2024 19:54

Cam ocakları yıpratmadan pırıl pırıl temizliyor! Bu yöntem lekeleri silgi gibi silecek

Mutfaklarda sıkça kullanılan cam ocaklar zamanla leke ve yağ birikintileriyle kirlenir. Ancak düzenli temizlikle cam ocak yüzeyi uzun süre parlak kalabilir.

Cam ocak temizliğinde ilk olarak ocak soğuduktan sonra büyük artıklar ve kırıntılar spatula ya da kazıyıcı ile kaldırılmalıdır. Ardından yüzey hafifçe silinerek kaba kirler giderilmelidir.

Sirke veya limon suyuyla ıslatılmış bezle yüzeydeki yağlar ve lekeler çözülür. Sirkenin asit özelliği sayesinde yağlar kolaylıkla temizlenir.

cam tezgah nasıl temizlenir

Temizlik için sıcak su ve bulaşık deterjanı kullanılır. Yumuşak bir süngerle yüzey hafifçe ovalanarak derinlemesine temizlik sağlanır.

Son olarak kuru bir bezle kurulama işlemiyle artık su damlacıkları engellenir. Böylece cam ocak parlaklığını uzun süre korur.

Düzenli temizlik sayesinde biriken kir ve lekeler daha kolay giderilir. Doğal temizlik malzemeleriyle kolayca yapılan temizlikle cam ocaklar hijyenik kalmaya devam eder.

Bu yöntemlerle cam ocak yüzeyi kolaylıkla parlatılabilir. Düzenli temizlik alışkanlığıyla ocak uzun yıllar sorunsuz kullanıma devam eder.