Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Burcunuza göre hangi mesleği yapmalısınız öğrenin! 3 burcu farklı bir kariyer bekliyor

Astroloji severler dikkat! Burcunuza göre hangi meslek sahibi olmalısınız? Detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 10.12.2023 11:40
Güncelleme Tarihi: 10.12.2023 11:40

Burcunuza göre hangi mesleği yapmalısınız öğrenin! 3 burcu farklı bir kariyer bekliyor

Hiç sebepsiz yere bir mesleği kendinize yakın bulduğunuz oldu mu? Cevabınız evet ise bunun nedeni, burcunuzun kariyer kaderinizi belirlemesi olabilir. Değerlerinizle uyumlu ve sizi bir amaç duygusuyla dolduran bir kariyer peşinde koşmak istiyorsanız neden burcunuzun yardımını almıyorsunuz?

BURÇLAR HANGİ MESLEKLERE DAHA YAKIN

Koç: Koç, dürtüleri ve doğal liderlik nitelikleri nedeniyle girişimci olmak için gereken bütün özelliklere sahiptir. Bağımsız ve öncü bir ruha sahiptirler ve yeni iş fikirleri üstlenmeye isteklidirler. Koç burcu yüksek enerjileriyle bilinir ve mesleklerine olan tutkuları oldukça ilham vericidir.

Boğa: Gezegensel yöneticileri Venüs'ten etkilenen Boğa burcunun aşk konusunda çok bilgili olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Yazma sevginizi Toprak burcu olmanın getirdiği romantik doğayla birleştirerek, aşk romanları yazmaya ilham veriyor, gün boyu hayalini kurduğunuz romantik senaryoları kağıda döküp başkalarıyla paylaşmanıza olanak tanıyor. Bundan dolayı Boğa burcu olanlar yazar olmaya yatkındırlar.

İkizler: İkizler burcunun insanları karşı tarafın kendilerini sevmeleriyle hiçbir sorunu yoktur. Sosyal medya kariyeri için mükemmel olan bu burç, parlak fikirleriyle insanların kendisini ilgiyle takip etmesini sağlayabilir. Karizmaları ve etkileyici hitabet yetenekleriyle geniş bir kitleye hitap etmeyi başarabilen, sosyal hayat ile kariyerin birleştiği, hayatta büyük yer kaplayan bu meslekte büyük başarılara imza atabilirler.

Yengeç: Güçlü bir şefkat duygusu ve insanlarla ilgilenme konusunda doğal bir eğilime sahip olan Yengeçler, çocuklara, yaşlılara veya evlere bakarken çok başarılıdırlar. Sezgisel ve anaç doğaları sayesinde harika dadılar ve ev hanımları/ev kocaları olabilirler. Bu burç, baskı altındaki stresle başa çıkma konusundaki kararlılıkları açısından şaşırtıcıdır.

Aslan: Aslanlar, yönetici gezegenleri Güneş sayesinde eğlence konusunda kendilerine çok güvenirler. Aslanlar, yaratıcılıkları nedeniyle doğal olarak sanata ve güzel sanatlara ilgi duyarlar, ancak aynı zamanda başkalarının sevgisini kazanmalarına yardımcı olan karizmatik, korkusuz, dışa dönük bir kişiliğe de sahiptirler. Diğerlerinin aksine, aktör, müzisyen ya da televizyon kişiliği olmak Aslan burcu için nispeten kolay bir kariyer yolu olacaktır. Bunun nedeni doğanın bu alanda gerekli tüm fonksiyonları bünyesinde barındırmasıdır. Aslanlar fark edilmekten ve ilgi odağı olmaktan hoşlanırlar ve özgüvenlerinin yüksek olması kalabalıktan sıyrılmalarını kolaylaştırır.

Başak: Sağlığı ve günlük yaşamı temsil eden 6. evin yöneticisi olan Başak burcunun düzenli ve ciddi yapısı onları tıbbi ve sağlık sorunlarına yatkın hâle getirir. Bundan dolayı bu alanda başarılı olmak için sadece şefkat ve iyi zekalarını kullanmakla kalmaz, aynı zamanda içsel tatmin kazanarak kendilerini rahat ve mutlu hissederler. İlaç sektöründe mükemmeliyetçi kişiliklerini ifade edebilecekleri bir iş bulabilirler ya da akademisyen olarak kariyer seçip deney ve araştırma dolu bir doktora programı ile kariyerlerini bir üst seviyeye taşıyabilirler. Titiz yapısı sayesinde başarı onu bulacaktır. Tıp okumayı tercih eden Başaklar, şefkatli doğaları ve ilgi sevgileri nedeniyle doktor olmak için popüler adaylardır.

Burçlar Hangi Mesleklere Daha Yakın

Terazi: Venüs tarafından yönetilen Teraziler, ilişkiler konusunu çok ciddiye alırlar. Adaletin önemini bilen Teraziler, objektif doğalarını romantik niyetlerle birleştirerek kariyerlerini bunun üzerine kurabilirler. Terazi burcu aynı zamanda zodyakın sosyal kelebekleri olarak da bilinmekte. Bu nedenle insanların birbirleriyle uyum ve denge içinde yaşayıp yaşamayacaklarını çok iyi tahmin edebiliyorlar.

Akrep: Akrepler insanları dinlemeye ve fikir almaya açıktır. Olumsuz yorumlara karşı duyarlı değildirler ve uyguladıkları sanattan şüphe duymazlar. Çok çalışmayı ve yaratıcılığı birleştirerek yeni şeyler yaratmayı kolay buluyorlar. Eleştirinin olumsuz etkilerine karşı doğal bir bağışıklığa sahiptirler ve bu da onların sanatsal kariyerlerine büyük fayda sağlar.

Yay: Felsefe evi olan 10. ev tarafından yönetilen Yay burcu, doğal olarak bilgiye susamış ve çok açgözlüdür. yeni şeyler öğrenmeye istekli bir burçtur. Bundan dolayı dış ilişkiler odaklı bir kariyerden memnun kalmaları muhtemeldir. Yay her zaman yeni maceralar, deneyimler, insanlar ve kültürel eğitim arar ve mükemmel uluslararası diplomatlar olma potansiyeline sahiptir. Öğrenme aşkıyla akademik kariyer yapıp öğretim görevlisi olabilirler ya da eğlenceli ve ilginç karakterleri onları öğrenciler arasında popüler hale getirebilir.

Oğlak: Yönetici gezegenleri Satürn sayesinde Oğlaklar resmen patron olmak adına yaratılırlar. Oğlaklar disiplinli ve çalışkan yapıları ile kariyer basamaklarını hızla tırmanırlar ve kişisel tutkularını kariyere dönüştürme eğilimindedirler. Kararlılıklarının gücü, değişken kişilikleri ve geleneğe bağlılıkları nedeniyle kurumsal sektörde popüler figürler haline gelebilirler ve mevcut işletmeleri ayakta tutma yetenekleri nedeniyle büyük bir şirketin CEO'su konumuna yükselebilirler.

Kova: İsyan ve kontrolün yönetici gezegeni Uranüs'ün etkisi altındaki Kova, dünyada bir şeyleri değiştirmek için uğraşır. Yetersiz hizmet alan ve zengin insanlar için mücadeleye liderlik eden ve topluluklarını iyileştirmek ve geliştirmek isteyen seçilmiş yetkililer olarak büyük liderler ve aktivistler olabilirler.

Balık: Balık burcunun çok aktif hayal gücü, empati kurmasını ve akışta kalmasını sağlayan en önemli faktörlerden biridir. Hayatın getirdiği beklenmedik değişimlere kolaylıkla uyum sağlayan Balık, insan duygularının kaosunu ustalıkla yönetebilir. İşte tam da bu yüzden Balık burcunun terapi alanına yönelmesi mantıklıdır.