Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bu otomobil neredeyse hiç yakmıyor! Bütçe ve yakıt dostu otomobil peynir ekmek gibi kapışılıyor

Çok fazla yakmayan araba arıyorsanız dikkat! Bu haber tam da size göre! En az yakan araba belirlendi! Detaylar haberimizde.

Yayın Tarihi: 07.12.2023 17:30
Güncelleme Tarihi: 07.12.2023 17:30

Bu otomobil neredeyse hiç yakmıyor! Bütçe ve yakıt dostu otomobil peynir ekmek gibi kapışılıyor

Arabanızda dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise tükettiği yakıt miktarıdır. Peki hangi araba daha az yakar? Tüm detaylara haberimizi okuyarak ulaşabilirsiniz.

AZ YAKAN ARABA AÇIKLANDI

Araba almayı hayal eden kişiler, satın alacakları arabanın belirli özelliklerine odaklanırlar. Yakıt tüketimi böyle bir olgudur. Araba satın alan kişiler, bir otomobilin kilometrelerce ne kadar yakıt harcadığını görünce şaşırıyor ve buna göre plan yapıyor. Otomobil dünyasında pek çok değişiklik yaşansa da elektrikli otomobil akımının öncülerinden biri de Dacia Spring markası. Bu yeni elektrikli araçlar ekonomik ve çevresel nitelikleriyle dikkat çekiyor. Dacia Spring, yenilikçi tasarımı ve mükemmel performansı ile düşük işletme maliyetleri nedeniyle otomobil meraklıları tarafından büyük beğeni topladı. Elektrikli araçlar yakıtından ve çevreye olan faydaları açısından giderek önem kazanıyor. 

Az Yakan Araç Açıklandı

Bu segmentte öne çıkan modellerden biri de Romanya otomotiv şirketi Dacia'nın yeni modeli Dacia Spring. Yakıt verimliliği açısından tercih edilen bir otomobil olan Dacia Spring, ekonomik ve çevreci bir seçenek sunuyor. Elektrikli araçların sürüşü içten yanmalı motorlara göre daha verimlidir ve yakıt fiyatları arttıkça ekonomik bir fırsata sahiptir. Dacia Spring 100 kilometrelik yolculuğu sadece 11 lira gibi harika bir fiyata tamamlıyor. Eylül ayında yenilenen fiyat listesine göre 26,8 kWh ve 65 beygir gücüne sahip elektrikli model Dacia Spring Extreme'nin fiyatı 969.000 lira oldu. Bu fiyat onu elektrikli araç segmentinde rekabetçi ve uygun fiyatlı bir seçenek hâline getiriyor.