Bist 100
10.643,58 3%
DOLAR
32,21 -0,22%
EURO
35,12 -0,22%
ALTIN
2.492,01 1,55%

Bu fiyata araba bile yok! TOKİ 600.000 TL'ye konut kampanyasını başlattı: Ankaralılara müjde

Ev sahibi olmak isteyenler için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından sevindiren haber geldi. TOKİ, Ankara Çubuk projesinde 2+1 daireleri satışa çıkaracağını duyurdu. Peki TOKİ konut satış projesine katılım nasıl, başvuru nereden yapılır? İşte detaylar…

Yayın Tarihi: 11.10.2023 12:17
Güncelleme Tarihi: 11.10.2023 12:17

Bu fiyata araba bile yok! TOKİ 600.000 TL'ye konut kampanyasını başlattı: Ankaralılara müjde

Türkiye'de ev sahibi olma hayali kuranlar için Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından müjdeli bir haber geldi. TOKİ, Ankara Çubuk projesinde 2+1 daireleri yüzde 25 peşinatla satışa sunacağını duyurdu. Dar gelirli ve orta gelirli ailelerin konut sahibi olmasını hedefleyen bu proje ile ev sahibi olma şansı daha da artıyor. TOKİ'nin uygun fiyatlı konut projeleriyle adından sıkça söz ettirdiği bilinen bir gerçek. Peki, TOKİ'nin bu konut satış projesine katılım şartları neler? Başvurular nasıl yapılacak? İşte, ev sahibi olmak isteyenlerin merakla beklediği TOKİ konut projesinin detayları...

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye'nin dört bir yanında yürüttüğü projelerle konut sahibi olma hayalini gerçeğe dönüştürmeye devam ediyor. Ankara Çubuk projesinde sunulan 2+1 daireler, yüzde 25 peşinat avantajıyla ev almak isteyenler için büyük bir fırsat. TOKİ'nin bu projeleriyle amaçlanan, dar gelirli ve orta gelirli ailelerin uygun koşullarla ev sahibi yaparak konut ihtiyacını karşılamak. TOKİ'nin uzun yıllardır süregelen bu misyonu, pek çok kişinin hayalini süsleyen ev sahibi olma hedefine ulaşmasına olanak sağlıyor. Bu tür projeler, toplumun konut ihtiyacını karşılayarak aynı zamanda ekonomiye de canlılık kazandırıyor. Bu anlamda TOKİ'nin Ankara Çubuk projesi, konut almak isteyenler için kaçırılmayacak bir fırsat olarak dikkat çekiyor. Ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek isteyenlerin bu projeye olan ilgisi büyük. Başvuru sürecinin ve şartlarının nasıl olacağı ise merak konusu. TOKİ, uygun fiyatlı konutları ve esnek ödeme seçenekleriyle, ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek isteyenlere büyük bir destek sunuyor. Bu projelerle konut sahibi olan aileler, uygun fiyatlar ve uygun ödeme koşulları ile evlerine kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor. TOKİ'nin bu konut projelerinin, dar gelirli ve orta gelirli aileler için büyük bir fırsat olduğu, bu projelere ilginin her geçen gün arttığı belirtiliyor. Uygun fiyatlı ve kaliteli konutlarla ev sahibi olmanın hayalini kuran ailelerin, TOKİ projelerini yakından takip etmeleri ve başvuru süreçlerini iyi değerlendirmeleri önem taşıyor. Bu projelerle aileler, uygun fiyatlarla ev sahibi olarak, geleceklerine daha güvenli ve sağlam adımlarla ilerleyebilirler.

toki

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye genelinde konut sahibi olmayı hedefleyenlere umut veren projelerine bir yenisini ekliyor. TOKİ, Ankara Çubuk projesi kapsamında 2+1 daireleri uygun taksitler ve düşük peşinatlarla satışa sunacak. Bu projede konut fiyatlarının 619 bin 630 TL seviyesinde olacağı belirtiliyor. TOKİ'nin çeyrek asra yaklaşan deneyimiyle konut ihtiyacını uygun koşullarla karşılamayı amaçladığı bu projede, özellikle düşük gelirli ve orta gelirli ailelerin konut sahibi olmalarına olanak sağlanması hedefleniyor. Projeyle ilgili başvuru şartları arasında; başvuran kişinin ve eşinin Türkiye sınırları içinde herhangi bir konuta sahip olmaması, daha önce TOKİ'den konut almamış olması ve projenin bulunduğu il içinde en az 1 yıldır ikamet etmesi ya da il nüfusuna kayıtlı olması yer alıyor. Başvurular ise e-Devlet, TOKİ resmi internet sitesi, Ziraat Bankası ve Halkbank şubelerinden yapılabilecek. Çubuk TOKİ projesinin kura çekilişi 20 Ekim'de gerçekleşecek ve yüzde 40 engelli vatandaşlar da başvuruda bulunabilecek. Bu projenin, konut sahibi olmayı arzulayanların yüzünü güldürmeye aday olduğu ifade ediliyor.

Ankara Çubuk TOKİ projesinde konut sahibi olmak artık daha erişilebilir. En düşük konut bedeli 619 bin 630 TL iken en yüksek konut bedeli 775 bin 414 TL olarak belirlendi. Bu projeden yüzde 25 peşinatla konut sahibi olunabiliyor ve peşinat bedelleri 154 bin 907 lira ile 193 bin 853 lira arasında değişiyor. Ayrıca, TOKİ Ankara Çubuk projesinde 180 ay vade imkânı sağlanarak ödemeler daha kolay hale getiriliyor. Ödenecek en düşük peşinat bedeli ise 2 bin 581 lira olarak belirlenmişken, en yüksek peşinat bedeli 3 bin 230 lira olarak açıklandı. Proje kapsamında yer alan 2 oda 1 salon konutların brüt alanları 64.71 metrekare ve net alanları ise 48.62 metrekare olarak duyuruldu. Bu olanaklarla, TOKİ Ankara Çubuk 2023 projesi, ev sahibi olma hayali kuranların ilgisini çekiyor ve uygun ödeme koşullarıyla geniş bir kesime hitap ediyor.