Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Bu çiçekten alan ev, araba sahibi oluyor! Eve bolluk bereket saçıyor

Kokina çiçeği, yılbaşı çiçeği olarak bilinirken meyve yapraklarından oluşan kokina çiçeği cazibeli olarak dekorasyon olur. Kokina çiçeği hakkında merak edilenler haberimizde yer almaktadır.

Yayın Tarihi: 09.12.2023 15:17
Güncelleme Tarihi: 09.12.2023 15:17

Bu çiçekten alan ev, araba sahibi oluyor! Eve bolluk bereket saçıyor

Yeni yıla sayılı günler kala herkesi büyük bir heyecan sararken özellikle umutları ve hayalleri artış gösterir. Yılbaşı çiçeği olarak gösterilen kokina çiçeğinin uğur getirdiği inanırken sıklıkla ev sahibini heyecanlandırır ve dekorasyon oluşturur. Efsane olan kokina çiçeği efsane yaratırken şans getirmesiyle bilinir. Akdeniz ve İran civarında yetişirken kokina çiçeği İstanbul'un ormanlarında yetişir. Yılbaşını simgeleyen kokina çiçeği hakkında merak edilenler...

kokina çiçeği nedir

KOKİNA ÇİÇEĞİ NEDİR?

Kokina çiçeğinin yeşil ve dikine benzeyen yaprakları yer alırken kokina çiçeği kırmızı meyveleriyle hoş ve dikkat çekici görünüşüyle duruyor. Kokina çiçeği, iki ayrı bitkinin birleşmesiyle oluşurken kırmızı ve yeşil renklerin uyumu iç ısıtıyor.

Kırmızı meyveler binbir emekle toplanırken birleştirilerek toplu olarak sergileniyor. Yeşil dalların üzerine yerleştirirken kokina çiçeği ortaya çıkıyor.

KOKİNA ÇİÇEĞİ BAKIMI

Yeni yıl öncesinde tezgahlarda olurken kokina çiçeği, canlı bitki olarak bakıma muhtaç olurken sıklıkla ılık ortamlarda bulunması önerilir. Çok sıcak veya soğuk alanları sevmezken çiçeğin ömrünün uzatılması için evinizi süslemesiyle ılık ortam oluşturulur. Kokina çiçeği haftada 2 defa sulama yapılırken sulamanın az ölçüde yapılması gerekir. Kokina çiçeğini fazla sulamak ise ömrünü kısaltır.