Bist 100
10.739,94 2%
DOLAR
32,81 0,91%
EURO
35,28 0,7%
ALTIN
2.471,97 2,13%

Beşiktaş'ta kadro şoku: Aboubakar, Rosier, Ghezzal... tam 5 isim!

Beşiktaş, Vincent Aboubakar, Valentine Rosier, Eric Bailly, Rachid Ghezzal ve Jean Onana'nın kadro dışı bırakıldığını resmi olarak duyurdu.

Yayın Tarihi: 11.12.2023 16:04
Güncelleme Tarihi: 11.12.2023 16:04

Beşiktaş'ta kadro şoku: Aboubakar, Rosier, Ghezzal... tam 5 isim!

Beşiktaş Kulübü, Vincent Aboubakar, Valentine Rosier, Eric Bailly, Rachid Ghezzal ve Jean Onana'nın performans düşüklüğü ve takım içindeki uyumsuzlukları nedeniyle kadro dışı bırakıldığını duyurdu. Bu kararın, futbolcuların disiplin sorunları ve takım uyumuyla ilgili sorunlar yaşanmasından kaynaklandığı belirtildi. 

Beşiktaş, yeni bir kadro yapılanması için çalışmalara başladığını ve bu beş oyuncuyla devre arasında yolların ayrılmasının beklendiğini bildirdi. Futbol Takımları Genel Koordinatörü Samet Aybaba, bu kararın Beşiktaş'ın sportif hedeflerine odaklanma ve takım disiplinini koruma amacını taşıdığını vurguladı. 

Kamuoyuna yapılan açıklamada; "Futbol A Takımımızdan 5 oyuncumuz kadro dışı bırakılmıştır. Futbol Takımları Genel Koordinatörümüz Samet Aybaba; Vincent Aboubakar, Valentine Rosier, Eric Bailly, Rachid Ghezzal ile Jean Onana'nın performans düşüklüğü ve takım içindeki uyumsuzlukları nedeniyle kadro dışı bırakıldığını açıklamıştır. Yeni kadro yapılanmasıyla ilgili çalışmalarımız devam etmektedir.

Kamuoyunun bilgisine saygılarımızla sunarız." denildi.