Bist 100
9.097,15 1%
DOLAR
31,37 0,42%
EURO
34,06 0,51%
ALTIN
2.092,7 2,45%

Ben Bu Cihana Sığmazam “Vedat” kimdir, nereli kaç yaşında? BBCS Vedat'ı kim oynuyor, gerçek ismi ne? Vedat öldü mü?

ATV'nin izleyiciyle buluşan ve reyting rekorları kıran dizisi "Ben Bu Cihana Sığmazam"da Vedat karakterine hayat veren Ozan Ayhan'ın hayatı ve kariyeri, dizi severler tarafından merak ediliyor. Ozan Ayhan, dizi içindeki performansıyla dikkat çekerken, gerçek hayattaki bilgileriyle de merak konusu oldu. Peki, Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinin Vedat'ı Ozan Ayhan kimdir, kaç yaşında? Vedat'ı kim canlandırıyor? Ozan Ayhan'ın mesleği ne, boyu ve kilosu kaç? İşte, Ozan Ayhan'ın biyografisi ve rol aldığı yapımlar.

Yayın Tarihi: 05.12.2023 19:39
Güncelleme Tarihi: 05.12.2023 19:39

Ben Bu Cihana Sığmazam “Vedat” kimdir, nereli kaç yaşında? BBCS Vedat'ı kim oynuyor, gerçek ismi ne? Vedat öldü mü?

Ozan Ayhan, Ben Bu Cihana Sığmazam dizisindeki Vedat karakteriyle izleyicilerin beğenisini kazanıyor. Peki, Ozan Ayhan kimdir? Nereli, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? İşte Ozan Ayhan'ın hayatı ve biyografisi.

bbcs

OZAN AYHAN KİMDİE NERELİ, KAÇ YAŞINDA?

Ozan Ayhan, 1 Ocak 1981 yılında İstanbul'da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı lisans programını 2004 yılında birincilikle bitirdi. 1999 yılından itibaren birçok tiyatro oyununda hem oyuncu hem de yönetmen olarak görev aldı. Yurt içi ve yurt dışında tiyatro oyunlarında da sahne alan Ozan Ayhan, 2004 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı'na öğretim üyesi olarak atandı. Öğretim görevlisi olduğu süre içerisinde yüksek lisans çalışmalarını sürdürdü. 2006 yılında Avrupa Birliği fonlarından kazandığı burs ile Fransa'da araştırmalar yaptı. 2010 yılında akademik görevini sonlandırdı. 2006 yılında Bakırköy Belediye Tiyatroları ekibine katıldı. 2014 yılında Ekin Yazın Dostları tarafından yılın komedi oyuncusu ödülüne layık görüldü. 2017 yılında Afife Tiyatro Ödülleri'nde yılın en başarılı yardımcı erkek oyuncusu ödülünü aldı. Fransızca ve İngilizce bilmektedir. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır. Resmi instagram hesabını @ayhan.ozan kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

OZAN AYHAN HANGİ DİZİLERDE OYNADI?

Ozan Ayhan, televizyon kariyerine 2008 yılında Mordkommission Istanbul dizisiyle başladı. 2016-2017 yılları arasında Vatanım Sensin dizisinde Yüzbaşı Yannis rolünü oynadı. 2018 yılında Jack Ryan dizisinde Baran karakterine hayat verdi. 2018-2019 yılları arasında Jet Sosyete dizisinde Mehmet Baygın rolünü üstlendi. 2020 yılında Menajerimi Ara dizisinde Nejat karakterini canlandırdı. 2021 yılında Yalancı dizisinde Yavuz rolüyle izleyici karşısına çıktı. 2022 yılında Kuruluş Osman dizisinde Romanos karakterini oynadı. 2023 yılında ise Ben Bu Cihana Sığmazam dizisinde Vedat rolüyle dikkat çekiyor.

bbcs

OZAN AYHAN HANGİ FİLMLERDE OYNADI?

Ozan Ayhan, sinema kariyerine 2009 yılında Kurtlar Vadisi Gladio filminde doktor rolüyle başladı. 2010 yılında Ada: Zombilerin Düğünü filminde Murat karakterini oynadı. 2016 yılında Yok Artık 2 filminde Furkan rolüyle komedi yaptı. 2019 yılında Cinayet Süsü filminde Uygar Ten karakterini canlandırdı

• Ozan Ayhan Kimdir? Ozan Ayhan, 1 Ocak 1981 yılında İstanbul'da doğan, tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusudur. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı mezunu olan Ozan Ayhan, birçok tiyatro oyununda hem oyuncu hem de yönetmen olarak görev almıştır. Ayrıca, Afife Tiyatro Ödülleri'nde yılın en başarılı yardımcı erkek oyuncusu ödülünü kazanmıştır.

bbcs

• Ozan Ayhan Nereli? Ozan Ayhan, İstanbul doğumludur.

• Ozan Ayhan Kaç Yaşında? Ozan Ayhan, 42 yaşındadır.

• Ozan Ayhan Hangi Dizilerde Oynadı? Ozan Ayhan, Mordkommission Istanbul, Vatanım Sensin, Jack Ryan, Jet Sosyete, Menajerimi Ara, Yalancı, Kuruluş Osman ve Ben Bu Cihana Sığmazam dizilerinde oynadı.

• Ozan Ayhan Hangi Filmlerde Oynadı? Ozan Ayhan, Kurtlar Vadisi Gladio, Ada: Zombilerin Düğünü, Yok Artık 2 ve Cinayet Süsü filmlerinde oynadı.