Bist 100
9.347,17 0%
DOLAR
30,98 -0,07%
EURO
33,61 0,09%
ALTIN
2.003,69 -0,22%

Aile Bakanlığı KPSS şartını kaldırdı! Bu kadrolara başvuran sınavsız işe alınacak: İşte aranan şartlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı temizlik görevlisi alımına başladı! Ayrıntılar haberimizde...

Yayın Tarihi: 03.12.2023 13:03
Güncelleme Tarihi: 03.12.2023 13:03

Aile Bakanlığı KPSS şartını kaldırdı! Bu kadrolara başvuran sınavsız işe alınacak: İşte aranan şartlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde istihdam edilmek üzere temizlik görevlisi alımı için başvuruların başladığını duyurdu. Balıkesir Havran Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na yapılacak başvurular, 28 Kasım 2023 ile 4 Aralık 2023 tarihleri arasında kabul edilecek.

Başvurular için adayların, Havran Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na şahsen başvurmaları gerekiyor. Başvuru için gerekli belgeler arasında kimlik fotokopisi, diploma fotokopisi, 2 adet vesikalık resim, yerleşim yeri belgesi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, adli sicil kaydı ve yaşlı bakım sertifikası bulunmaktadır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Temizlik Görevlisi Alımı İçin Başvuruları Kabul Ediyor

Başvuru şartları arasında Türk vatandaşı olma, medeni hakları kullanma ehliyetine sahip olma, 18-45 yaş arasında olma, Havran ilçesinde ikamet etme, adli sicil kaydının temiz olması, sağlık sorunu bulunmama, hane halkı geliri muhtaçlık sınırı altında olma, geriatri bölümü mezunu olma veya en az lise mezunu engelli ve yaşlı bakımı konusunda sertifika sahibi olma şartları bulunmaktadır.

Başvuruların belirtilen tarihler arasında yapılabileceği ve uygun şartları taşıyan adayların iş başvurularının kabul edileceği belirtilirken, adayların başvuru sürecine dair detaylı bilgilere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesinden ulaşabilecekleri vurgulandı. Adaylardan istenen belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması ve başvuruların belirtilen tarihler içinde gerçekleştirilmesi önemle hatırlatıldı.