Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Zabıta alımı başvuruları açıldı! En az 35 bin TL maaşla işte başvuru şartları

Kamu kurumlarında kadrolu zabıta alımı için başvurular kabul edilecek. Peki, kimler zabıta olabiliyor? İşte, zabıta memuru olma şartları ve tüm detaylar..

Yayın Tarihi: 14.06.2024 23:50
Güncelleme Tarihi: 14.06.2024 23:50

Zabıta alımı başvuruları açıldı! En az 35 bin TL maaşla işte başvuru şartları

Bu bültenimizde kamu çalışanlarına resmi zabıta memuru olma duyurusunu, sürecini ve güncel koşullarını hazırladık. GİH Sınıfı Kadrolara Zabıta Memuru Alımı ile ilgili gerekli tüm detaylar haberimizde..

Kamu personeli alım şartları

Başvuru yapacak adayların 657 sayılı Kamu Hizmeti Kanununun genel koşullarını taşımaları gerekmektedir, T.C. Vatandaş olması ve askerlik yapmamış olması gerekiyor. Ayrıca Türk Ceza Kanunu'na göre ilgili suçlardan dolayı ceza almamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak ve buna engel olabilecek olan akıl hastalığı ya da bedensel engeli bulunmamak da aranmaktadır.

Zabıta olmak için aranan nitelikler neler?

Zabıta alımı başvuruları açıldı

Boy açısından ise başvuru sahibinin erkeklerde en az 167 cm olması, kadınlarda ise en az 160 cm boyunda olması gerekirken 30 yaşını aşmamış olması, en az B sınıfı ehliyete sahip olması ve kamıu kurumlarından disiplinsizlik ya da ahlaki nedenlerden dolayı çıkarılmamış olması gerekmektedir.

Kontenjan detayları

GİH sınıfı 10. derece kadrolar için 23 Zabıta Memuru, GİH sınıfı 10. derece kadrolar için 3 Zabıta Memuru, GİH sınıfı 10. derece kadrolar için 8 Zabıta Memuru, GİH sınıfı 10. derece kadrolar için 2 Zabıta Memuru atanacak.

23 pozisyon için Beden Eğitimi ve Spor Üniversitesi mezunu ve en az (B) sınıfı ehliyet sahibi olmak gerekmektedir. ( Erkek)

3 pozisyon için Beden Eğitimi ve Spor Üniversitesi mezunu, en az (B) sınıfı ehliyete sahip olmak. 8 pozisyon için Adli ön lisans mezunu olmak ve en az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekmektedir. (Erkek)

2 pozisyon için Adli önlisans programından mezun olmak ve en az (B) sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak gerekmektedir. (Kadın)

İzmir Büyükşehir Belediyesi zabıta alımı başvuruları

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin zabıta memuru alımı işlemlerinin şahsen yapılması gerekmektedir. Adaylar 24-28 Haziran tarihleri ​​arasında başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru adresi: İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Eğitim Şube Müdürlüğü Şehit Er Mehmet Çadırcı Cad. No:50 Şirinkapı Buca/İZMİR.