WhatsApp'ta bir çile sona erdi! Saatlerce uğraşmanıza gerek kalmayacak: 2 saniyede işlem tamam

Whatsapp yeni sohbet özelliği ile kolaylıkla mesaj bulabilmeyi sağlayacak! İşte detaylar...

WhatsApp'ta bir çile sona erdi! Saatlerce uğraşmanıza gerek kalmayacak: 2 saniyede işlem tamam

Anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, kullanıcı deneyimini iyileştirmek amacıyla yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. Buna göre WhatsApp, kullanıcılara mesajları tarihe göre arama imkanı sunacak.

Yeni özellik sayesinde kullanıcılar, geçmişteki herhangi bir tarihe giderek o tarihte paylaşılan mesajlara kolaylıkla erişebilecek. Örneğin bir yıl önceki Noel arifesindeki sohbete, bir arkadaşın doğum günündeki kutlamalara ya da geçen yaz tatilinde paylaşılan anılara saniyeler içinde ulaşılabilecek.

whatsapp takvim sohbet arama

Bu özellik ilk olarak iOS cihazlarda WhatsApp beta programı kapsamında denenmeye başlandı. Ancak yakın zamanda Android ve web sürümlerine de gelecek. Böylece tüm kullanıcılar eski sohbetlerini kolaylıkla tarayıp, arayabilecek.

Uzmanlar, bu özelliğin WhatsApp kullanıcı deneyimini önemli ölçüde iyileştireceğini belirtiyor. Zira kullanıcılar artık yıllar önceki hatırlayamadıkları bir bilgiyi ya da eski bir fotoğrafı saniyeler içinde bulabilecek. Böylece geçmiş sohbetler de anlamlı hale gelecek ve saklanacak.

WhatsApp yönetimi, yeni özelliğin yakın zamanda tüm kullanıcılarla buluşmasını hedefliyor. Böylece kullanıcılar konuşmalarını daha hızlı ve verimli yönetmenin kolaylığını yaşayacak.