Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,69 0,13%
EURO
35,16 0,04%
ALTIN
2.436,27 0,03%

Vantilatör varken klimaya para dökmeyin! Tek yöntemle vantilatörü canavara çevirmek mümkün

Bu yöntemle vantilatörünüzü bir klimaya dönüştürebilir ve performansını artırabilirsiniz.

Yayın Tarihi: 16.06.2024 19:05
Güncelleme Tarihi: 16.06.2024 19:05

Vantilatör varken klimaya para dökmeyin! Tek yöntemle vantilatörü canavara çevirmek mümkün

Vantilatörler, klima cihazlarına göre daha az enerji tüketir ve çevreye daha az zarar verir, bu yüzden enerji verimliliği ve ekolojik açıdan tercih edilebilirler. Fakat vantilatörler her durumda yeterli olmayabilir. İşte bu gibi durumlarda, vantilatörünüzü bir klimaya çevirerek daha etkin bir soğutma sağlayabilirsiniz.

Bu 2024 yazında beklenenden daha yüksek sıcaklıklar yaşanıyor ve insanlar serinlemek için alternatif yöntemler arıyorlar. Bu durum, yaratıcı fikirlerin ortaya çıkmasına neden oluyor. ‘hulyaisback’ adlı bir sosyal medya kanalının paylaştığı bir yöntem, büyük ilgi gördü ve viral oldu. Bu yöntemle, vantilatörünüzü basit adımlarla bir klimaya dönüştürebilir, böylece elektrik faturanızı düşürebilir ve klima kaynaklı sağlık sorunlarından kaçınabilirsiniz.

VANTİLATÖRÜNÜZÜ KLİMAYA DÖNÜŞTÜRME YÖNTEMİ

VANTİLATÖRÜNÜZÜ KLİMAYA DÖNÜŞTÜRME YÖNTEMİ

Yaz sıcaklarında serin bir çözüm arayanlar için vantilatörlerinizi adım adım klimaya dönüştürebileceğiniz bir yöntem mevcut. İlk olarak, geniş bir plastik şişeyi yarıdan keserek başlayın. Kesik kısma yakın yerlere delikler açın ve bu deliklerden birine ip geçirip iki parçayı bağlayın.

Sonra, kesilen şişe parçalarının içine buz küpleri yerleştirin ve vantilatörün arkasına asarak ip ile sabitleyin. Vantilatörü çalıştırıp 10 dakika beklediğinizde, vantilatör klima gibi serin hava üflemeye başlayacak.